Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A cukorbetegek étrendjében...

A cukorbetegek étrendjében hogy is van ez? Nem értem.

Figyelt kérdés

Terhességi cukrom van,napi 225g szénhidrátot kell fogyasztanom 6 felé elosztva.Sok helyen olvasom hogy pl uzsonnára (kb 25g),korpovit kekszet vagy teljes kiörlésű kenyeret esznek szalámival vajjal sajtal..ebből hogy lesz meg az előírt szénhidrátmennyiség uzsonnára??Fehérkenyeret meg zsemlét nem eszek mert az megdobja a cukromat.

Köszönöm!


2012. aug. 18. 16:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetesen a héten megkérdezem a dokimtól de addigis érdekelne.Köszi.
2012. aug. 18. 16:28
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha durumlisztből eszek annak is kevés a szénhidrát tartalma,sokat kéne akkor abból ennem annyi meg nem megy le egyszerre.
2012. aug. 18. 16:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Tönkölyből készült kenyeret ajánlják nagyon cukrosoknak. Abból kevesebb adja ki azt a mennyiséget, mint a ko.kex. És jó hatással van a vércukorszint alacsonyan tartására,alacsony a glikémiás indexe. Egyébként az én tapasztalatom is ez, két hét fogyasztás után. Természetesen jóval drágább, mint a fehér kenyér:(


Én is terhességi diabéteszes voltam, de csak 165 CH- t fogyaszthattam, és hónapokig éheztem. Irigyellek, hogy neked a diétával együtt van lehetőséged jóllakni :)

2012. aug. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogyhogy hogy? Hát úgy, hogy megnézed a csomagoláson, hány g szénhidrát van 1 db kekszben, és annyit eszel, hogy kijöjjön a 25 g. Úgy emlékszem, a darabonkénti szénhidrát is rá van írva. Vagy az a gond, hogy ilyen sokat nem bírnál megenni?
2012. aug. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!