Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » HOlnap kell mennem vércukor...

HOlnap kell mennem vércukor vérvételre, a mesterséges édesítőszerek, pl a Süssina, emeli a vércukrot?

Figyelt kérdés
Kávéban használok csak, másnál nem. Napi 4-6 szemet.
2009. júl. 27. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy emeli, ha emelné, cukorbetegek nem ehetnék. Egyébként a vérvétel előtti napon nem kell máshogy étkezned, mint ahogy szoktál! A vérvétel lényege, hogy megmutassa, hogy minden rendben van-e. Ha előtte "diétázol", akkor lehet, hogy azzal elfedsz valamilyen problémát.
2009. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ha éhgyomros vérvételre mész, akkor cukor nélkül sem szabad kávét innod előtte!


Ha nem éhgyomri vércukrot néznek, akkor rendesen ehetsz előtte, ahogy szoktál. Rajta kell lennie a beutaló-papíron, hogy éhgyomri vércukor-e vagy sem.

2009. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát amikor én voltam (nem rég) akkor nekem aznap még inni se lehetett, nem hogy enni! Vizet se ihattam.

Mondták, hogy már este se nagyon kellene, de másnap semmiképp!


Nekem vettek vért, majd enni kellett (van akinek kikevert folyadékot adnak azt kel meginni) és utána megint megnézték.


Lehet neked nem erről van szó, de ha ilyenre mész akkor nehogy igyál kávét, mert lecsesz az orvos és mehetsz újra máskor.


Én se értem miért így kell, mert ha nem eszel/iszol más lehet az eredmény de akkor is lehet téves ha előtte fogyasztasz valamit. Mert akkor az megemeli hirtelen, ami amúgy normális de lehet ők soknak látják...



Ha az orvos nem mondta, hogy ne egyél akkor az édesítőt fogyaszthatod szerintem.

2009. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!