Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez koffein érzékenység lenne?

Ez koffein érzékenység lenne?

Figyelt kérdés
Ritkán kávézok, akkor is ilyen elég gyenge automatás, vagy instant poros kávét tejjel, illetve jeges kávét iszok.. ha rendes lefőzött kávét iszom de azt is tejjel attól még rosszabbul leszek. Hányingerem van, ugrál a vérnyomásom(melegem van aztán a hideg ráz), néha bizsereg a felső ajkam, szédülök, begörcsöl a hasam és hasmenésem lesz. Ezek nem feltétlenül jelentkeznek mind, de legalább kettő a tünetekből mindig miután kávéztam. Viszont, ha energia italt, kólát, fekete teát vagy egyéb koffeines dolgot iszok attól nem lesz semmi bajom. Amúgy sincs semmi bajom, mert ezek a tünetek csak a kávézás után jelentkeznek. Mi lehet ez? Van még valaki rajtam kívül így?

2012. szept. 7. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2012. szept. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy vagyok, hasonló tünetekkel kávé ivás után, annyival kiegészítve, hogy nekem a kezem is remegni szokott. Viszont energiaitalra nálam sem jön ez elő. Furcsa mód, ezek a koffeinérzékenység tünetei, mégis akkor az energiaital hatására is így kéne reagálnia a szervezetünknek. Egyelőre én is tanácstalanul állok a dolog előtt. Azóta neked már sikerült rájönnöd a dolog nyitjára? :)
2012. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Nekem is ilyen panaszaim vannak mellkasi fájdalommal kiegészülve. Egyébként más koffeintartalmú készítményektől nekem sincs semmi bajom. Azt nem tudja valaki, hogy mennyi ideig tart amíg a tünetek elmúlnak?g
2014. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Nálam is hasonló:

picit bódult állapot, hányinger, majdnem egész nap...

De legalább délutánig.

Jó fogyókúra lenne...

Nem értem, mert az energiaital, tea után semmi bajom, pedig az egyik csersavat, koffeint pedig mindkettő tartalmaz...


Ti rájöttetek mi okozhatja? Mi lehet a bajunk?

2015. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Ja, és legyen szó bármilyen kávéról..

A leggyengébb 3in1 és a legfeketébb is ugyanazokat a tüneteket okozza, legyen szó bármilyen márkáról..

És mindig tejjel iszom egyébként.


(Előző voltam)

2015. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Valaki rájött valamire ezzel kapcsolatban? Mert én is így vagyok vele, gépi kávétól energiaitaltól semmi bajom, illetve jobban felpörgök mint mások, de egy főzött kávétól vagy három az egybentől kikészülök.
2015. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

A koffeinérzékenység során minden koffeintartalmú italt-étel előhozza rosszullétet, és rendkívül veszélyes, halálos kimenetele is lehet.

A koffeinitolerancia ennél mérsékeltebb, de szintén minden magasabb koffeintartalmú élelmiszer előhozza, esetemben:

kávé, energiaital, tea, kóla, és akár egy adag tiramisu, ami tartalmaz kávét, hogy ételt is említsek.

Nincs kivétel, nálatok nem értem mi lehet a probléma.

2018. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem olyan szintű a koffein allergiám, hogy a teát se bírom (abban is van némi koffein). Erre sok éve jöttem rá. Régebben ittam teát (cukor és más egyebek nélkül) és egy napon olyan rosszullét fogott el, hogy ágyat fogtam, azt hittem szívrohamom van, kalapált a szívem úgy fél órával a tea után. Elmentem az orvoshoz, akkor 18 éves lehettem, igen annyi voltam és rám rakott EKG-t. Kikérdezett, hogy fogyasztottam- e valami drogot, erre én nemet mondtam, kizárt, hogy drogozzak, utána mondtam, hogy teát ittam. Az eset után többé nem ittam teát. Kipróbáltam az energia italt, egy ismerősömmel vettünk a boltban, megittam, jó is volt és jött az összeesés, alig tudott felkaparni a járdáról úgy kiütött (azóta nem iszok energia italt se) és jön a csattanó. Néhány éve a mama megkínált kávéval, úgy 21 voltam max 22. Életemben nem ittam kávét, jólesett és rá félórára, mintha hátba ütött volna valaki, hazamentem, elvoltam, de iszonyatosan kalapált a szívem, mintha kiakarna ugorni. Elmentem az orvoshoz, semmi rendellenes csak úgy 120 körülivel robogott a szívem. Megint megkérdezte, hogy fogyasztottam-e drogot, persze megint nemet mondtam és eszembe jutott, hogy ittam egy csésze kávét, erre mondta többé ne igyak, mert belehalhatok, nem bírja a szervezetem a koffeint valamiért. Azóta nem merek semmilyen koffeinos cuccot inni, már a tea is majdnem kinyírt, a sört bírom persze, de a koffeint azt nem semmilyen formában. Életemben háromszor voltam rosszul a koffeintől és az utolsó pokoli volt, mintha kiakarta volna valami tépni a szívemet és az összes nagy ízületem pokolian égett egész éjszaka (térdek, csípő, bokák, vállak, könyökök, csuklók és a nyak), azt hittem miután hazamentem a dokitól, hogy belepusztulok azt mondta, hogy átmegy remélhetőleg, de többé ne fogyasszak ilyesmit.
2018. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ha tejjel iszod a kávét és hányingered van akkor lehet hogy laktóz érzékeny vagy inkább
2019. ápr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
De nem mondom hogy biztos
2019. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!