Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kapható kifejezetten szakácskö...

Kapható kifejezetten szakácskönyv inzulinrezisztencia témában?

Figyelt kérdés
Köszi :-)

2012. szept. 22. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a paleolit táplálkozás bevált inzulinrezisztenciára. Ahhoz van sok szakácskönyv és netes receptgyűjtemény.


Inzulinrezisztenciára dietetikustól kaptam étrendet, de neki se fogtam mert túl sok olyan élelmiszert tartalmazott, amit amúgy sem ettem már meg, mert nem tartottam túl egészségesnek. pl. több kenyeret tartalmazott a doki által ajánlott étrend mint amit én előtte ettem, volt benne párizsitól és a tejtől kezdve minden hihetetlenül "egészséges" dolog.


Naponta 6 étkezést írt elő, ezt sem igazán értettem. Most vagy éhes vagyok és akkor szeretnék jóllakni, vagy nem vagyok éhes, de akkor minek tömjem magam? Ez nem túl egészséges.

Az inzulinrezisztenciát a nem megfelelő táplálkozás okozza, nem lesz attól jobb a helyzet hogy ezt a nem megfelelő menüsort hat részre osztod és kiszámolod kalóriára pontosan aztán vagy éhen maradsz vagy túleszed magad (attól függ azelőtt mire volt ráállva a gyomrod).


Olvasgass ezen az oldalon:

www.tenyek-tevhitek.hu

2012. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Kedves Válaszoló!


Mint szintén inzulin-rezisztanciával rendelkező, sokat olvasgatok a témában angolul és magyarul is. Külföldön nem tagadás, hamarabb elkezdtek foglalkozni ezzel a problémával célzottan, nálunk jóval kevesebb ilyen témájú kiadvány van még.


A legtöbb (tudományos) forrás megegyezik abban, hogy javasolt a pár óránkénti étkezés, pontosan a vércukor szint és ezáltal az inzulinszint kiegyensúlyozására. Kerülendőek a nagy ingadozások, ezért javasolják az ilyen gyakori étkezést, és azt hiszem, a betegség hátterét laikus szinten ismerve, józan paraszti ésszel egyet értek ezzel.


Hasznos sokféle véleményt megismerni, de azért ami biológiailag megalapozott, azt nem kellene csak úgy félresöpörni.

2014. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Oh és azt kifelejtettem, hogy pont hogy nem arról van szó, hogy "tömni" kellene magunkat, kis mennyiségekről van szó.
2014. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, asszém ezt én kérdeztem még ezer éve :-D.


Közben elkezdtem paleozni és az nagyon bevált :-D.

Tehát minden paleos szakácskönyv = IR szakácsokony :-D


Már 2 éve csinálom...

2014. nov. 20. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!