Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejfehérje allergia! Létezik...

Tejfehérje allergia! Létezik egy eü. Hely, ahol ki tudják szűrni, hogy milyen állat tejefehérjéje okoz nekem allergiát?

Figyelt kérdés
Roppant mód örülnék, ha ki tudnám deríteni és netán tán fogyaszthatnék pl. kecske, racka vagy teve(!) tejet is akár. Előre is köszönöm. :)

2012. szept. 26. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Na erre én is kíváncsi volnék!

Kérdező!

Én két különböző bőrgyógyásznál is voltam, de egyik se volt képes arra, hogy elküldjön egy allergiavizsgálatra, hiába említettem mindkettőnek...

2012. szept. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha magadnak próbálod ki, az mit tud?

Ha tejet iszol, gondolom hasmenésed lesz tőle, kecsketej a legkevésbé allergén, azért adják csecsemőknek is. Legrosszabb esetben marad a zabtej vagy a szójatej( szvsz. kegyetlen íze van mindkettőnek)

2012. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elso valaszolo: sajnos nekem sincs jobb tapasztalatom a borgyoguaszokkal, de azt kell mondjam, hogy az allergologusokkal sem vagyok kibekulve. Haromhoz is sikerult elmennem az elmult egy evben es mindharom mast mondott.

Masodik valaszolo: volt, hogy kiserleteztem de nem jartam tulzott sikerrel, mert nem csupan a hasmenes az egyetlen tunet.

2012. okt. 2. 15:43
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok!


Mi az, hogy három allergológus is mást mondott? Nem csináltak semmi tesztet rajtad ezek szerint, azért az ,,jó" allergológus, mit ne mondjak. Azt meg nem értem, hogy hogyha mégis csináltak, akkor hogy jöhet ki mindhárom helyen más eredmény úgy, hogy a többi nem jön ki.

Ha saját magadat teszteled, azzal nem érsz el semmit.

Egyrészt, ahogy írtad kedves kérdező, ha nem csak egy tüneted van úgy a legnehezebb magadat diagnosztizálni, meg ugye nem vagyunk orvosok, szóval hülyeség is lenne magunkat diagnosztizálni. A másik, meg hogy minden ember szervezete más, lehet, hogy iszik egy pohár tejet, vagy eszik egy szelet kenyeret, de neki csak 3 óra elteltével jelentkeznek a tünetek, másnak meg már akár 20 percen belül, na és akkor most ezzel találd ki, hogy több fajtából eszik, és mire érzékeny. Nekem például a kiütéseim sokáig megmaradnak, így lehetetlen saját magamtól kitalálni, hogy mire jött ki.

Kérdező! Azóta eljutottál valami tesztre? Vagy látott másik orvos?

2012. okt. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos meg nem tettem lepeseket ez ugyben. A kovetkezo allomas egy gasztroenterologiai kozpont lesz, ahol egy egyetemi adjunktus lesz a kivizsgalo orvos..minden vizsgalattal egyutt kb. 25-30 ezer Ft-os kiadasra szamithatok. Hat nem repdesek az oromtol, hogy az OEP altal finanszirozott vizsgalatok eddig semmit nem ertek.. De kenytelen leszek ezt a bekat lenyelni, es szeretnek a vegere jutni, es kideriteni, hogy megis mi az uristenre vagyok allergias..

Egyebkent nalam ez ugy kezdodott, hogy egy evvel ezelott elkisertem a paromat allergologushoz es kivancsisagbol csinaltattam en is tesztet, mivel pattanasos, erzekeny borom volt. Azota pokolla valt az eletem, nyilvan vannak ennel sokkal komolyabb betegsegek, de engem nagyon megvisel(t), hogy megfosztottak a legfinomabb legizletesebb etelektol, a gasztro elmenyektol, kedvenc ettermeimtol, igaz nem tartozik a szakmamhoz, de rendkivuli oromomet leltem az izekben. Mindehez kepest amit a szoja/rizs/mandula stb. -tejtermekek kinalnak...nem kell ecsetelnem micsoda kulonbseg van az eredeti es a silany utanzatok izei kozott.. Ezeket ettermekben nemigen kapni, sot nem egyszer mergeztek meg talan szandekosan is, rengeteg konfliktushelyzet, vita, panaszkonyv elkerese koszonheto a magyar vendeglatas hianyossagainak.. erre is szep szabalyzatvaltoztatasokat tudnek javasolni, "EU" szabvany cimszo alatt.. de nehez ebben az orszagban, ahol a gyartok arra sem kepesek, hogy az allergen anyagokat kiemelve tuntessek fel..Na mindegy ez csupan a lelki hatter.

Azota a pattanasaim megszuntek, de nem biztos, higy emiatt, lehet csupan azert, mert mar elmultam 24 eves es hormonalis egyensulyba kerultem. Nem tudom, de nagyon megbantam, hogy egy eve elmentem az orvoshoz..remenykedem benne, hogy a gasztroenterologus pontot tesz az ugy vegere.

2012. okt. 6. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!