Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasmenés, de mitől?

Hasmenés, de mitől?

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve állandó jelleggel van hasmenésem, néha ritkábban, néha sűrűn. Az esetek 100%-ban éjszaka tör rám, és 2-3x el kell mennem, mire végül megnyugszik a gyomrom. Sosem volt érzékeny, extrém ételektől sem. Egyelőre két lehetséges opcióm van: idegi alapú, tehát a stressz miatt ( elég stresszes típus vagyok ), avagy a kései vacsorám miatt. Általában elég későn érek haza, 4-5 körül tudok ebédelni, vacsorázni pedig 8-9kor szoktam. Viszont a vacsoránál nagyon falánk vagyok, óriási mennyiségeket megeszek, tudom, nem szabadna, de ha éhesen fekszem le, nem tudok elaludni. Orvoshoz nem szeretnék emiatt elmenni, egy kedves ismerősöm hasonló cipőben jár, 2 hónapja orvosi kezeléseken vesz részt, az állapota romlott, felírnak neki mindenfélét, és ezt szeretném elkerülni. Mit gondoltok, mi lehet a hasmenéseimnek a kiváltója?
2012. okt. 4. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem idegi alapon van, de azért más opciókat ki kellene zárni. De én is olyan vagyok hogy minden stressz a gyomromon jön ki. Esetleg gondolkozz el azon hogy mi az mait nem tudsz megemészteni? Mi az ami nem tud hasznosulni, csak átszalad rajtad?
2012. okt. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mintha én írtam volna évekkel ezelőtt. Mint kiderült nekem sok sav okozta. Kaptam gyógyszert gyomromra, igaz nagy ritkán még előfordul, de segít a gyógyszer.
2012. okt. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem idegi alapon lehet, próbálj többet kikapcsolódni.

Nekem is 3 és fél hónapig volt kitartó hasmenésem - a stressz miatt több lett a savam, és amiatt ment. Munkát váltottam, és minden megváltozott.

2 éve volt.

2012. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!