Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges a lekvár?

Egészséges a lekvár?

Figyelt kérdés
A suliban egészség nap lesz és én házilag főzött lekvárt szeretnék vinni. Előtte szeretném meg tudni hogy az e...

2012. okt. 6. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

:)))

Tele van cukorral.

Szerinted? :)


A házilag készített annyival jobb a boltinál, hogy valószínűleg gyümölcsből készül és nincs benne annyi adalék meg tartósítószer. De cukor az igen.

1 kg gyümöcshöz 1 kg cukrot kell tenni főzéskor...


Vigyél inkább csíkokra vágott zöldségeket (répa, retek, angolzeller, paprika (többféle színű, nagyon érdekes lesz), nyers cékla) és csinálj hozzá mártogatósokat, pl. joghurt zöldfűszerekkel vagy túró ízesítve fűszerekkel.

2012. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy van megfőzve, milyen lekvár. Amiket én készítek, ott 1 kiló lekvárhoz van 30 dkg cukor.
2012. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, öööööööö... nem tudom. Az a rengeteg cukor meg egy kis nátrium benzoát...de lehet cukor és tartósítószer-mentes lekvárt is készíteni:

[link]

Egészségnapra ezt javaslom.

2012. okt. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az, de kis mennyiségben azért nem ettől fogsz elpatkolni.
2012. okt. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az a lényeg hogy fincsi nem?

!

2012. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!