Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnám csökkenteni az...

Hogy tudnám csökkenteni az étvágyamat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kövér, egyáltalán nem szeretnék fogyni, de kb. minden pénzem kajára költöm, rengeteget eszem :/

A vízivást már praktizálom, meg ha nem is éheztetem magam, is kaják tonnáját tudnám megenni


2012. okt. 9. 17:43
 1/1 yuda ***** válasza:

Pár éve hallottam egy étkezési tanácsadótól, hogy mi magyarok túl esszük magunkat.

Hagyománnyá vált a túlzott evés és szerinte lényegesen kevesebb is ugyanazt a célt érné el.

Voltaképen amiért annyit eszünk amennyit, az a felelős, hogy a gyomrunk kitágult a megszokások miatt és addig eszünk, amíg a telítettség érzést elérjük.

Rá lehet pedig szokni arra, hogy inkább többször együnk kevesebbet és a gyomrunk visszaszűkül a kevéshez és csak annyit "követel" amennyihez szoktatjuk. Talán két hét alatt visszaszűkül...

Egyébként is rossz magyar szokás, hogy amit eléd tesznek edd meg, mindent megenni, hogy üresen hagyd a tányért.

2012. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!