Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy lisztérzékeny...

Antialkoholista kérdése:

Lehetséges, hogy lisztérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Elég gyakran van hasmenésem, az ételek nagy részétől felfújódok, és evés után gyakran viszkető kiütések jelennek meg rajtam. Lehetséges, hogy lisztérzékeny vagyok?

2012. okt. 13. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem is ez van, az ételek nagyrésze felfúj, de ez nem feltétlen lisztérzékenység


viszont a kiütés már jellegzetes allergiás tünet, miért pont a lisztre gondolsz, akkor mondjuk csinálj 1 hétig liszt mentes diétát(kukorica lisztet lehet, a lényeg hogy gluténmentes legyen)


am lelki gondok nem gyötörnek? őszintén

2012. okt. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nincsenek lelki problémáim. amúgy azért a lisztet kérdeztem mert egy ismerősöm azt mondta hogy az okoz ilyen tüneteket.
2012. okt. 14. 00:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de ezekből egyéltalán nem következik egyértelműen, hogy épp a liszre vagy allergiás.
2012. okt. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Számtalan étel okoz allergiás tüneteket olyanokat amiket leírtál. Nem csak a liszt. vezess táplálkozási naplót és hagyd ki a problémát okozó kajákat az étrendedből. ennyi
2012. okt. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen okozhatja ez is vagy egyéb intolerancia is, amit nehezebb kideríteni hogy melyikre van pontosan.
2012. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el orvoshoz. (egyébként nem liszt, henem glutén, hiszen a glutén intoleranciában szenvedő beteg is ehet másfajta liszteket :) )
2012. okt. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet tudni. Először nem árt egy vérkép- ételallergia, és emlitsd az orvosnak a glutenerzekenyseget is, és akkor megvizsgálnak arra is. (Lisztárzékenységre teszt amugy kapható is, 3-4ezer ft, nem nehez elvégezni.)

Ha un Duringos vagy, akkor az egyben okozhat kiütéseket is! Ami nagyon fontos! DIÉTÁT ne kezdj el a vizsgálatok előtt, mert akkor hamis vagy negativ eredményt kapsz..!

2012. okt. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kössz a válaszokat mindenkinek!
2012. okt. 24. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!