Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elhiszitek amiket Szendi...

Elhiszitek amiket Szendi Gábor mond?

Figyelt kérdés
Pl:találtam egy cikket hogy a nitrit(ami a feldolgozott húsokban van)nem is káros,sőt.Egész eddig úgy tudtuk hogy káros...szerintem amúgy az.Az összes többi élelmiszeradalékkal együtt.Még a végén kitalálják hogy a dohányzás is egészséges,szerintem ez röhej!De érdekel Ti mit gondoltok!
2012. okt. 16. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, a szacharint például ellenzi, meg az antidepresszánsokat is, amivel én magam egyetértek.Szerintem a dilibogyókat elég lenne annak szedni, aki súlyos klinikai eset, annak is csak felügyelet alatt.Nem egy olyan eset ismeretes, mikor hétköznapi rosszkedvre, idegességre antidepresszánst kapott a páciens, aztán öngyilkos lett.

A nitritre nem tudok mit mondani, az egy sószármazék, nem?Ha az, akkor gondolom, tényleg nem lehet olyan ártalmas.Az E adalékanyagok sem mind ártalmasak, de van pár, ami az.

Már kitalálták, hogy a dohányzás egészséges.Olvastam, ilyen cikket, csak már elég régen, ezért sajnos nincs linkem.Nem tudom már, mi volt címe.

2012. okt. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek: tudod a kálium-cianid is sószármazék, mégis halálos. Amúgy a nitrit methemoglominémiát okoz, utána lehet nézni. A halálos dózis ember esetén 1 kg testtömegre vetítve 22 mg. Azt meg nem feltétlen kell elhinni, hogy az antidepr. szerek miatt lettek sokan öngyilkosok, mivel ezt semmilyen tudományos munkacsoport nem vizsgálta, elég nehéz is lett volna.
2012. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Szendi Gábor hülyeségeket bezsél, beleértve a paleo diétát is.
2012. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

A nitrites cikket nem Szendi Gábor írta, hanem Chris Kresser, Szendi Gábor csak lefordította, érdemes megnézni az eredetit Kresser oldalán, ott is eléggé megosztotta az olvasókat.

Ami érdekes: egyes zöldségek tényleg sokszázszor több nitritet tartalmaznak, mint a nitrites tartósítású húsok.

2012. okt. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
"Sokan nem tudják, de a nitritet már az ötvenes évek óta használták a hentesek, csak akkor még salétromsó formájában. Ez az alapanyagnak a színtartáson túl, egyes baktériumoknak csak ez használ. De visszatérve az eredeti kérdéshez, én nem tartom adalékanyagnak a nitritet, főleg ebben a mennyiségben, ahogy mi használjuk. Mert a részemről adalékanyag a következők: ízfokozó, zsír és vizmegkötők, állományjavítók stb., ami elviszi az eredeti ízeket, a káros hatáson túl. Ezek fogyasztását megpróbálom saját ételemben is mellőzni, és a családomat is óvom tőle, ezért másoknak sem kínálom." - nem én írtam
2012. okt. 19. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először jókat kell mondania,hogy a nagyközönség megbízzon benne!Amikor már népes tábor bizalmát elnyerte,jöhet a hazudozás,mint pl.: nem káros a nitrit,nitrát és zabáljunk sok-sok káliumot,a sót meg csökkentsük és így tovább! Lenkei is jókat mond és nagyon jópofán,de nagyon sokszor csak féligazságokat,a táplálékkiegészítői pedig amit árul,nem olyan élőlényeknek való,akik egészségesek akarnak lenni,maradni!!!!!
2016. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szendit régóta követem. Nagyon szimpatikus -pedig elég enervált hangja van :D -,jo eloadasai vannak, konyvei, latasmodja. Semmibe nem tudok belekotni, amit allit. A paleolittal kapcsolatban csak annyit, aki nem hisz benne, csak higyjen mar a szemenek Istenem.. gyonyoruen latszik, merheto bizonyitekok szólnak mellette.
2016. máj. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16%

Szendi próbál tájékozódni a világ tudományos kutatásai között, amihez jó alap, hogy kutatásmódszertanból nagyon ott van, azaz ki tudja szűrni, hogy mik azok a publikált kutatási eredmények, amiket érdemes figyelembe venni és mik azok amiket teljesen megalapozatlanok. És ez nagyon nagy előny. Az átlag "tudomány újságíró", pl. az index-nél vagy a hasonló bulvárlapoknál pont ezt nem tudja: olvas valami angol cikket, lefordítja, megírja a saját cikkét belőle, még csak az se érdekli, hogy két hete pont az ellenkezőjét írta. Az orvosokra, dietetológusakra pont ugyanez a világtalanság jellemző, amelyik gyógyszergyár vagy tápszergyártó prospektusát olvasták utoljára, azt nyomják ők is.

Ez nem azt jelenti, hogy Szendi minden szava szentírás, néha belenyúl olyan dolgokba, amiről nem nagyon lehet megalapozottan nyilatkozni...

2016. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!