Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy legyek vegetáriánus ha a...

Hogy legyek vegetáriánus ha a családomba mindenki ellenzi ezt?

Figyelt kérdés

vagy ezt csak akkor lehet megvalósítani ha már kikerülök otthonról?


egyáltalán van olyan aki 18-19 éves korában gondolkodott el a vegetarianizmuson?

akit húsevésre nevelnek az addig nem gondolkodik el azon hogy vegetáriánus legyen amíg el nem kerül otthonról, csak én? :D:D


19f



2012. okt. 20. 12:06
1 2
 11/19 slobelt válasza:
Ültesd le őket, és mond meg nekik miért nem akarsz húst enni. Írtad, hogy megtudtál egysmást a világról. Akkor mond el, hogy pl azért nem akarok húst enni mert teletömik csóri disznót mindenféle puffasztó vegyszerrel, hogy mihamarabb levághassák. És ez a vegyszer benne van a húsába. Vagy ők is élőlények és megérdemlik az életet. Mondjuk nálam ez a kettő a mérvadó.
2012. okt. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Antispecista ***** válasza:

Szia!


En huszonpar eves koromban lettem vega, ra nehany evvel vegan es tobb mint tiz eve az vagyok.

Egyszeruen mondd el Nekik az okokat amiert igy dontottel. Itt talalsz joparat: [link] [link] vagy mutasd meg Nekik a Foldlakok-at (ha nem ismerned: kultusz film Joaquin Phoenix narraciojaval es Moby zenejevel, mindketten veganok): http://www.youtube.com/watch?v=whxjxOe448s (magyar felirattal).

Ha az egeszseged miatt aggodnak mutasd meg nekik a vilag vezeto dietologusokat tomorito szervezetenek az allasfoglalasat a temaban: [link] a lenyeg magyarul: A jól megtervezett vegán (teljesen vegetáriánus) étrend és más típusu vegetáriánus étrend minden kornak, állapotnak megfelel, ugy mint: terhesség, szoptatás, a gyerek úgy a korai mint a serdülőkori éveiben.

:)

2012. nov. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
5.vagyok Ez mi valami állatvédelmi dolog? n hülyeségnek tartom mindet. Az egészeség fontosabb.
2012. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
előző vagyok még annyi hogy én igaz i húsevő vagyok szinte mindig husteszek és igy jó (nekem)
2012. nov. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
úgy hoyg egyszerűen azzá válsz amit a lelked diktál és lesz@rod hogy mint mondanak mások. Rengeteg vega van már MO-is, barátkozz velük, járj ilyen közösségekbe stb
2012. dec. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Mintha ugyan azok a szülők nevelnének minket....

Anyu azt szokta csinálni, hogy kiszedi a rántott húst és megkérdezi miért nem eszek.

Én az elején még csak célozgattam, hogy vega leszek és, hogy nem vagyok jóban a hússal és nagyából egy évvel később mondta, hogy legyek vega, igaz csak viccnek szánta, de én belementem.

2012. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Miért akarsz vegetáriánus lenni.? Az ősemberek is húson meg halon éltek. Ilyen az élet. Az állatok is megeszik egymást ez a természet. A különböző bio kaják meg az ilyen sz@ságok szerintem sokkal egészségtelenebbek is persze drágák is. A csirke meg marha meg az ilyen húsok egészségesek, és persze a hal.
2013. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Ne foglalkozz a szüleiddel :) Bár én nem vagyok vega, de csirkemellen kívül más húst nem eszek meg, a magyarázat meg nagyon egyszerű: ha nem ízlik az íze, nem fogom megenni :) Anyu csak csirkemellről főz nekem, és általában már csak ők is azt eszik, megunta, hogy külön főzzön nekem. :)
2013. jún. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én 13 éves korom óta vagyok lakto-ovo vegetáriánus, azaz 11 éve.


Nekem jól fogadták a szüleim, főzött nekem édesanyám szívesen külön, viszont emellett igyekeztem én is hamar megtanulni legalább egyszerű ételeket sütni-főzni, hogy ne legyen rám gondja legalább hétköznap. 18 évesen költöztem el az egyetem miatt másik városba, ekkorra már magamra főztem.


Szerintem ennyi idősen ne érdekeljen, hogy ki mit mond. Felnőtt vagy, főzöl magadnak, és azt eszel, amit szeretnél.

2013. jún. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!