Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van valamiféle kapcsolat a...

Van valamiféle kapcsolat a sok gyomorsav és a hasmenés között?

Figyelt kérdés

szóval ha pl sok édességet eszem, akkor rám jön egy nagyon jellegzetes érzés, ami ha nagyon erőteljes akkor átfordul fájdalmas hasmenésbe


nemrég viszont megállapították, hogy sok a gyomorsavam..


lehet a kettő között valami kapcsolat, tehát a között, hogy ha sok édességet eszem(ez már kiskorom óta így van) akkor elkezd erősen fájni a gyomrom és hasmenés követi majd megkönnyebbülök, vagy ez nem gyomorsav?


mármint a gyomorsav az egy másik gond, nincs a kettő között valami kapcsolat?


19f



2012. okt. 20. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez lehet pajzsmirigy gond. El kellene menned vérvételre tsh vizsgàlatra. Az egy agyalapi hormon, ami a pajzsmirigy hormonjait 'irànyítja'. A pajzsmirigy hibâs működése pedig anyagcsereproblémâkat okoz. A túlműködésnek ilyen tünetei vannak, amiket leírtàl. Persze lehet màs is, nem vagyok orvos. De a vérvétel nem tart semeddig. :)
2012. okt. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
már voltam-_-
2012. okt. 20. 22:18
 3/16 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van. Szerintem csak annyira túlteng a gyomorsavunk, hogy gyorsan kidobja magából a szervezetünk. Figyelj az étkezésedre! Nézz utána, hogyan kell diétázni, és kísérletezz, hogy mit ehetsz meg mégiscsak milyen mennyiségben. Nekem a túl cukros dolgok, a lekvár, a paradicsom, a sok só stb...okoz bajokat.
2012. okt. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen a kettő között az a kapcsolatos hogy rendszertelenül étkezel és valószínűleg sok édességet fogyasztasz ami az étvágyat elveszi, e mellett gondolom ha édesség akkor egy édes szájúnál a kólázásról is beszélhetünk ami ugyebár a gyomrodnak nem tesz jót! A gyomor savról annyit hogy ugye attól ég az ember gyomra, stb.. Ezt érzi az ember ami kellemetlen és talán még inkább egy lapáttal rátesz arra hogy hát nem kívánok enni mert fáj a hasam mondjuk. Amit ajánlanék azt gondolom az orvos is elmondta már önnek ezeket jó lenne betartani tehát rendszeresen étkezni, reggelizni a szénsavas üdítőt kerülni és ne az édesség legyen a fő étel!! Ha ezt betartja akkor savlekötő gyógyszer nélkül is meg szüntethetőek ezek a gyomor panaszok. Ha az étvágya nem javul ajánlom szedjen B-komplexet és Peritol-t, és remélem nem dohányzik..
2012. okt. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem is van mind a kettő. A sok gyomorsavtól idült gastritist kaptam, és gyakran megy a hasam.

Az édesség pedig fokozza a gyomorsavtermelést.

2012. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

nem táplálkozom rendszertelenül, sőt a legtöbbször emiatt már semmi édességet sem merek enni, aztán vannak persze napok mikor már úgyérzem nincs gond azt akkor meg túl sokat eszem, és akkor jön a baj, de legtöbbször már megtaláltam a "középutat"


igen, inkább odafigyelek, minthogy gyógyszert szedjek


de azt nem értem, hogy ha nekem kis korom óta is ez okozza akkor az miért lehet?

akkor még a stressz sem volt, vagyis minimális, a mostanihoz képest, és mégis ott volt a gond:\

2012. okt. 21. 13:40
 7/16 anonim ***** válasza:
Volt már gasztroenterológián? Célszerű lenne elmenni egy vizsgálatra.
2012. okt. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

onnan jöttem:D

gyomortükrözésen voltam a héten

2012. okt. 21. 22:59
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is már gyerekkorom óta szenvedek a gyomromtól, egész életemet végigkísérte a dolog. Most 52 vagyok. Néha egész jól érzem magam hónapokig, aztán hetekig kínlódom vele megint.
2012. okt. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

:\ rossz ezt hallani, sajnálom

én azt viselem nehezen, mikor vendégségben mindenki hülyére eszi magát, én meg ellehetek a pár "diétás" kajámmal

2012. okt. 21. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!