Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » "Durva húsevőnek" számítok,...

"Durva húsevőnek" számítok, ha minden nap eszek húst, reggelire, ebédre és vacsorára is?

Figyelt kérdés

reggelire egy pár szelet sonkáról beszélek, ebédre valami kis csirkemell, vacsorára meg szintén valami sonka,parizer


persze ezeket mindig valami körítéssel eszem, pl kenyér, vagy krumpli,rizs,köles


a legtöbb ember így táplálkozik, vagy rosszul tudom?


már régóta szeretnék leállni erről, és ráállni az inkább heti 2-3szori húsfogyasztásra, de ha egyszer nincs más kaja akkor nem tudom, hogyan tegyem, oké, van még tojás,esetleg bab, vagy valami zöldséget csak találok, de baromi nehéz pótolni ha tényleg nem akarok fél óra múlva éhes lenni


19f



2012. okt. 23. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
B*zi vagy vagy mi a bajod? Mi az hogy ebédre valami kis csirkemell? Az neked hús? Férfiember normálisat eszik minden nap. aszongya csirkemell pff
2012. okt. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mi köze a válaszodnak a kérdésemhez?!
2012. okt. 23. 23:27
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha pl 0-ás a vércsoportod, esélyesebb hogy nagyobb húsevő válik belőled mint akinek mondjuk A-s vagy B-s, de könnyebben is bontja le mint a másik kettőé. Azontúl a fiúk általában jobban szeretik a húsos kajákat. Ha semmilyen egészségügyi problémád nincs miatta, jó a közérzeted, nyugodtan étkezz így, ha váltani szeretnél, fokozatosan iktass be több zöldséget, gyümölcsöt, esetleg igyál több folyadékot, hogy telítsen, sokszor nem éhesek, hanem szomjasak vagyunk, csak nem érezzük szomjúságnak.
2012. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez már túl sok hús, és látom zöldségeket nem is nagyon eszel, szinte csak gabonát, kenyeret. Ez így nagyon nem egészséges. Egyedül élsz, vagy a szüleiddel? Én megoldásként talán azt javasolnám, hogy kezdj el megtanulni főzni. Akkor azt eszel amit akarsz, nem azt, amit találsz. Eleinte csak egyszerűbb dolgokat. Akárkitől, barátnők, rokonok, haverok... a nőknek is bejön egy főzni tudó férfi.
2012. okt. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Antispecista ***** válasza:

Szia!


Hat, ha ez nem durva akkor mi?! :) Amugy szerintem is az emberek nagy resze igy taplalkozik (Magyarorszagon); es ez nagyon nem egeszseges (azonkivul, hogy nem helyes masokat szuksegtelenul megolni). Ha csak az emberi egeszseg szempontjabol nezzuk eddig minden forumon azt hallottam, hogy hust hetente(!) max 2-3-szor szabadna enni.

Remelem segiteni tudok ezzel: [link] ha meg vegkepp nehezen megy lemondani a husrol probald szojaval, szejtannal, vagy tempehhel helyettesiteni. Bio boltkoban talalsz tobbfelet. Felvagottat es sutni-fozni-grillezni-rantani valot is! Hajra! ;)

2012. nov. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ugye én is azt érzem, de itt mindig az van, ha egyik nap nincs semmi hús, akkor másik nap már tuti azt csinálnak, mert tegnap nem ez volt


de ha egyszer ebben növök bele, akkor most milyen alapon dirigálok, hogy én mást szeretnék, legalább is ők így gondolják, úgy érzem

mivel már szóba hoztam sokszor, és akkor az jön, hogy mer mér, tán vegetáriánus akarsz lenni?

ettől akadok ki mikor a két végletet ismerik csak


egyébként az lenne a legjobb lehet majd ha független leszek tőlük ez is lesz


szójával az a gond, hogy egészségtelen!

a másik kettőről még nem is hallottam, köszönöm megnézem őket

2012. nov. 3. 23:18
 7/9 Antispecista ***** válasza:

:) ez aranyos: sajat bevallasod szerint heti 21x eszel hust (vagyis kb 10x tobbszor az ajanlatosnal) es a szoja "egeszsegtelensegetol" tartasz... :D

Ez a "szoja egeszsegtelen" tema par eve kezdett el nyomulni a neten. Alapja nem sok. Annyi van csupan hogy - pont ahogy minden mast - normalis mertekben kell fogyasztani. Csak egy arulkodo teny: Azsiaban emberek milliardjai(!) etrendjenek alapveto resze (viszont jobbara ismeretlen a tej es a tejtermekek, ahogy a csontritkulas is, ellentetben a "sajtzabalo" orszagokkal; vajon miert...?)

Abbol amit irsz ugy latszik csaladban elsz es ott nehezen fogadjak el a nezeteidet. Pedig telesen jol latod: az ilyen taplalkozas meglehetosen egeszsegtelen.

2012. nov. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

valami mellett döntenem kéne, sajnos megvizsgálni nem tudom, hogy mi egészséges, marad a net, ott meg nem minden megbízható..


kérlek írd le, hogy hogyan néz ki neked mondjuk egy átlagos reggelid és vacsorád,

mert gondolom ebédre akkor húst eszel?

én legszívesebben tartanék hús nélküli napokat is ,de lényegesen fehérjehiányosabbnak érzem azokat a napokat, mint mikor eszek eszek és még belém fér nagyon sok

2012. nov. 4. 00:26
 9/9 Antispecista ***** válasza:

Valoban: a neten nem minden megbizhato. Ezert szerintem adott temaban erdemes mindig a legtekintelyesebb szervezet, szakerto, stb. velemenyere tamaszkodni. Ami a taplalkozast illeti ez a szervezet az Academy of Nutrition and Dietetics melynek az evtizedek ota kozzetett es idorol idore az uj kutatasok eredmenyeit figyelembe veve megerositett allaspontja a vegan es vegetarianus etrendrol a kovetkezo: [link] (magyarul, a lenyeg: a kiegyensúlyozott vegan és más vegetarianus étrendek megfelelőnek mutatkoznak az életciklus bármely szakaszában, beleértve terhességet, szoptatást, korai és kései gyermekkort es serdülőkort.).


Reggelim valktozo. Gabonapelyhek szoja tejjel; vegan kekszek (pl. nagyon szeretm a Gyorinek a zabfalatkait, vagy hogy hivjak) szinten (szoja) tejjel, vagy abbol keszult kakaoval, esetleg (szojatejes) kaveval; mostanaban meg margarinos/lekvaros zsomle zold teaval. Mint latod ezeken a kulonbozo reggeliken belul is nagy a varialhatosag. Ezek mellett fogyaszthatsz gyumolcsot, pl banant, ami jo laktato.

Vacsoraim aztan teljesen valtozoak. Van amikor fozok (mondjuk pastat, vagyis tesztat, Olaszorszagban nottem fol :)), ha meg hideget eszek: ezer fele szendvicset lehet kesziteni novenyi felvagottakbol, novenyi sajtokbol, novenyi pastetomokbol, zoldsegekbol, stb. (elobbieket bioboltokban talalod) Salatak tarhaza szinten kimerithetetlen. Recepteket itt talalhatsz: [link]

Feherjet boven merithetsz huvelyesekbol (kulonbozo bab felek, borso, csicseri borso, stb.), vagy ott van a tofu, a szejtan, a tempeh (elobbieket "normal" boltokban, szupermarketekben is, utobbit bioboltokban talalsz).


Ahogy talan ezekutan kitalaltad: nemhogy hust nem eszek, de semmilyen allati eredetu termeket :) Egyszeruen nem tartom helyesnek a fajizmust (ha erdekel a tema: [link] [link] ha gondolod nezd meg a Foldlakok-at, kultusz film Joaquin Phoenix narraciojaval es Moby zenejevel, mindketten veganok :): http://www.youtube.com/watch?v=whxjxOe448s; magyar felirattal is).

2012. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!