Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az utóbbi 2 hónapban nagyon...

Az utóbbi 2 hónapban nagyon savas a gyomrom. Mit tudnék tenni ellene?

Figyelt kérdés
Szeptemberben költöztem el otthonról, Budapesten tanulok egyetemen. Sajnos az egyetem miatt nem tudok nagyon rendszeresen étkezni és nagyon sokszor savas a gyomrom. Ilyenkor általában szoktam tejet inni és attól jobb, de csak átmenetileg. Mire kéne odafigyelnem?

2012. nov. 16. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Pl. arra, hogy ne egyél olyan ételeket, amik savasítanak. Nekem a Salvus víz is segíteni szokott.
2012. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vegyél háztartási, vagy más valamilyen natur kekszet és mindig legyen nálad, jó akkor ha előjön a savad, de akkor is ha éhes vagy, hogy legyen legalább valami mindig a gyomrodban.
2012. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Konkrétabb válaszokra gondoltam. :D Milyen ételeket nem kéne ennem és miket kéne inkább?
2012. nov. 17. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Kávé, csoki, édességek, csípős és túl fűszeres ételek, szénsavas üditők, cigi, savat csinálnak, az is rossz, ha üres a gyomor.

Nekema citromos tea, paradicsom, tortaféleségek (főleg a csokis) is erős gyomorégést okozott.

Lúgosító ételeket keresd ki a neten, egyél zöldségleveseket, nekem bevált, amúgy nem egyformán reagál a szervezetünk, ki kell tapasztalni, te melyiktől van rosszul.

2012. nov. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 18. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!