Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kevés kalóriát ettem, s ahogy...

Kevés kalóriát ettem, s ahogy növeltem, elkezdtem hizni. Most 1700-at eszek, mit tegyek hogy ne hizzak tovább? 14/L

Figyelt kérdés

Az van, hogy sajnos nem voltam képes másképp fogyni, hát nekifogtam keveset enni. Nyáron kb. 1000 kalóriát ettem naponta, sokat mozogtam is. 7-8 kilót fogytam, de később beláttam, hogy nagyon keveset eszek és fennáll a veszély hogy legyengülök. Igy hát fokozatosan növeltem a kalóriaszámot, s eljutottam 1700-1800-ig. Viszont amiért kevesebbet is mozogtam, visszahiztam két és fél kilót, ami nagyon meglátszik. Mit tegyek, hogy ne hizzak tovább anélkül hogy keveset egyek?


14/L



2012. nov. 28. 20:34
 1/1 anonim válasza:
Ha kevesebbet eszel, azzal azt éred csak el, hogy a zsírszövetben található zsírsejtek zsírtartalma megfogyatkozik, de a sejtek száma nem változik vagyis a testedben található zsírszövet ugyanúgy ott van, csak nem tartalmaz annyi tápanyagot, ami miatt valóban le tudsz gyengülni és mindenféle vitamin és ásványi anyag hiány léphet fel. Amint visszatérsz a természetes étrendedhez, a zsírcseppek a zsírsejtben feltöltődnek és ugyan oda jutsz vissza, ahonnan elindultál a koplalás előtt. Olyan mint azok a kis átlátszó golyók, amik ha vízhez érnek, megduzzadnak és nagyon szépek, viszont ha kiszárad, újból összezsugorodik és addig marad pici, amíg újból vizet nem öntesz rá. Ha le szeretnél fogyni, akkor elérhetsz valamennyi eredményt a koplalással, de az csak ideiglenes. Nyugodtan egyél rendszeresen, próbáld megválogatni, hogy mit eszel, bármennyire nehéz, egyél mindennap zöldséget, gyümölcsöt, húst és szénhidrátot. A tartós fogyás pedig csak úgy lehetséges, ha mindennap, legalább egy két órát mozogsz. Nehéz beletörődni, de ha tartós alakváltozást akarsz elérni, akkor a sport elengedhetetlen része ennek a folyamatnak. Járj el reggel vagy este fél, vagy egy órára futni, menj el uszodába, meg hasonló. Nem kell mindenféle bérletet vásárolni, anélkül is mozoghatsz, ha pedig az idő a kifogás, szerintem azért egy órája mindenkinek van magára. Sok sikert!
2012. nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!