Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyszer csak előjött hogy...

Egyszer csak előjött hogy evés után 10és 30perc között érzek valamit a nyelőcsövem jobb oldalán, alapjába véve zavar és már-már hányingert kapok tőle. Nem hányok. Komolyan már csak itthon merek enni, egyesek szerint gyomorsav?!

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyomorsav lehetséges! Ez akkor jön létre, ha a gyomorszáj evés után nem záródik megfelelően! Reflux a betegség neve.

Először háziorvoshoz kellene elmenni, aki beutal a belgyógyászat gastroenterologiai osztályára. Lehet, hogy fognak kérni nyelőcső röntgent vagy endoscopiát. Ha érzel evés vagy fekvés közben, után erős gyomorégést vagy savas felböfögést(bocs a ronda szóért), akkor nagy eséllyel ez a betegség áll a háttérben, de ne aggódj, savlekötőkkel jól karbantartható.

2009. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!doktornőm gyomor tükrözésre küldene,csak nem merem bevállalni.Természetgyógyászati "csodaszereket" probáltam ki,egy ideig jó volt,meg kaptam a quamatel nevű gyógyszert is.most kipróbáltam a Rennie-t,ezis hasznlt az elején de már az se nagyon:(
2009. aug. 22. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:
ha olyan maró érzést érzel, vagy olyat, mintha így szorítana a nyelőcsöved, mintha vmi nagy darabot nyeltél volna le, akkor az az h a nyelőcső nem zárt jól, és a sav visszaáramlik a nyelőcsőbe. ezt sajnos kezelni kell, úgyhogy menj el arra a tükrözésre, mert ebből rák is lehet, ha folyamatosan, évek alatt a savad marja szét a nyelőcsövedet.
2009. aug. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azt érzem mintha valami megakadt volna a torkomon.Ajha,rák is lehet?hát megprobálom magam rávenni,azért nagyon köszönöm!
2009. aug. 23. 10:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Az emberek nagy többsége a gyomortükrözést inkább kellemetlennek, mint fájdalmasnak találják, de szoktak fájdalomcsillapítót, érzéstelenítőt(lidocain spray) is adni. Menj el, mert tényleg nem játk, azon kívül meg kellemetlen is így élni, vagy nem?
2009. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen hallottam már róla hogy milyen.Hát nem kellemes igy élni,ezt aláirom!!
2009. aug. 23. 14:58
 7/7 anonim válasza:
Nekem is hasonló a helyzet, főleg ha evés után ledőlök, valami maró érzés van a torkomban. Nekem eddig a pariet vált be, egy tabletta hosszabb tavon is megszüntette a panaszaimat. Esetleg próbáld ki.
2012. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!