Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Légyszi javasolatok valamit,...

Légyszi javasolatok valamit, hogy mi az amit (akár saját tapasztalatokból) meg enne? Vagy vmit amitől megjönne az étvágya?

Figyelt kérdés
Dédim testvére nagyon idős és gyenge. Kórházba is volt nem rég, de mióta haza engedték semmit nem akar enni. Előtte se nagyon evett. Van vagy volt ilyen idős ismerősötök vagy családtagotok ak ilyen promlémával küzködött?
2009. aug. 29. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a nagyon időseknél ez fennáll!Ha tudjátok erőltessétek bele legalább a folyadékot.!Ha mást nem is , de tápszert próbáljatok vele itatni, abban van némi tápérték!Tudom hülyén hangzik, de ha mást nem akar , akkor valamit kell különben el fog menni!
2009. aug. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
búzafüvet! keress rá a neten. jobban fogja érezni magát tőle!!!
2009. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbáljatok neki a kórházi kajához hasonlót adni, ott általában pépeset adnak nekik.Hátha hozzászokott ahhoz. És tessék vele határozottnak, kicsit erőszakosnak lenni, akkor is,ha nehéz, mert nagyon le fog gyengülni. Esetleg az infúzióval való fenyegetés bejöhet,ha fél tőle. Sajnos az idősekkel nehéz boldogulni, mert makacsak, de valamit tenni kell. Étvágynövelő gyógyszer úgy tudom van, meg kell kérdezni egy dokit, vagy speciális tápszerek is vannak, ivólé formában, a legyengült rákos betegeknek szokták adni, mert rengeteg kalória van bennük, és minden tápanyag,ami kell. Szilárd táplálék nem is kell mellé. Ha a folyadékot jobban elfogadja, azzal is lehet próbálkozni, az íze is finom, és van belőle több fajta is. Ezt is lehet venni gyógyszertárban, vagy bioboltokban. Sok szerencsét hozzá és egészséget neki!

2009. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bééééé vitamin étvágyfokozó :)
2009. aug. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom... nem valószínű, hogy bármi is segítene, a teste és a lelke tiltakozik az élet ellen, nem szenved az éhségtől, sőt akár enyhítheti is a fájdalmait. Olyasmivel próbálkozzatok, amit szeret, az én nagyim például kapható volt néha a kakaóra és a csokis dolgokra, általában kiköpött mindent. Vannak tápszerek is, amik jóízűek, pl. a Nutridrink. Ha az agya is leépült, akkor sajnos még rosszabb a helyzet, mert akkor azt sem ismeri be, hogy ennie kell... végső esetben vigyétek vissza a kórházba. A teljes étvágytalanság nagyon aggasztó jel szerintem.
2009. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönjük a segítő válaszokat.
2009. aug. 29. 19:40
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A Nutridrink jó ötlet. Ezt nem csak rákosoknak adjuk a kórházban, hanem legyengült időseknek is, vagy akik mást nem tudnak lenyelni. A tápszerek nagyon jók, töményen benne van minden, ami kell. A legfontosabb a folyadékpótlás. Mindenekelőtt a folyadékot kéne "beleerőltetned", az idősek nagyon könnyen kiszáradnak, mert egyszerűen nem érzi, hogy szomjas. Ugyanígy azt se, hogy éhes, ezért nem is nagyon eszik. A legtöbben azt se tudják, hogy ettek-e már, vagy ittak-e már. Ezért kell nagyon figyelni rájuk. (Az én nagyapám pl. kancsóban tartott vizet és abból ivott, mert így tudta, hogy mennyit ivott aznap.)

Esetleg szeretik még a gyümölcsjoghurtokat, kakaót, túrórudit, főzelékeket. De az lenne a legfontosabb, hogy az a kevés, amit megeszik, minél kalória- vitamin- és energiadúsabb legyen. A kórházakban a pépes étrend általában tartalmaz levest, főzeléket és pépesített húst (darált, főtt). A folyadékkal vigyázzatok, mert azt nagyon könnyű félre nyelni, főleg a levest (gyorsan leszalad, ettől gyakran köhögnek). Amíg biztonságosan fel nem ült soha ne igyon addig.

Étvágyfokozónak javaslom a Béres cseppet C-vitaminnal.

Sok sikert kívánok!

2009. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vok. Amit kihagytam: a lényeg, hogy soha ne hagyjátok rá. Ha ott vagytok vele, és unszoljátok, akkor legalább a kedvetekért enni/inni fog valamennyit. (persze nem szabad veszekedni vele és túlzottan erőszakolni, de esetleg többször meg lehet próbálni) Mondjátok meg neki, hogy nagyon szeretitek, és szeretnétek még sokáig magatok közt tudni, ezért muszály enni/inni valamennyit, hogy megerősödjön. A "csak még egy falatot a kedvemért, nézd, már nincs sok" mondat is beválhat, így még pár falatot beléjük lehet csalni. És ha evett/ivott valamennyit, dicsérjétek meg, hogy "ügyes voltál, na látod, így kell ezt". Lehet, hogy ez így gagyinak hangzik, de a legtöbb idősnél beválik (valamilyen szinten tényleg nagy gyerekek).

(ápolónő)

2009. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó 2 válasz amit az ápolónő írt nagyon jó!Én szoc gondozó vagyok, és csak ugyan ezeket tudnám leírni!

Gyógyulást kívánok neki, és kitartás nektek!Próbáljátok meg a Nutridriket!Tényleg jó!!

2009. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én dédnagymamám szegény az utolsó időszakokban már csak kompótot volt hajlandó enni, semmi mást. Az számára mindig is olyan volt mint az édesség/desszert, puha is, azon még elnyammogott. Annyira sajnáltam szegényt, pedig erőlködtünk, hogy mindennap legalább mozogjon kicsit, támasztottuk két oldalról, csak sétáljon, ne feküdjön egész nap, mert csak rosszabb lesz. Sajna jobbakat nem tudok mondani, mint az előttem szóló ápolónő, mindenkinél más jön be, nagypapám csak joghurtot evett, abból is csak Danone-t, nem volt ám mindegy! :) Sok sikert, és egészséget kívánok! Remélem hamar megtaláljátok a kedvére való ételt, amit szívesen fogyaszt akkor is ha nem igazán éhes :)
2009. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!