Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lányok! 14/L vagyok és túlsúly...

Lányok! 14/L vagyok és túlsúlyos. Le szeretnék fogyni. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Sajnos mindig is túlsúlyos voltam és sehogy sem sikerült lefogynom.. Nem tudom mit csináljak mert le szeretnék fogyni, de nem futhatok... Tudnátok tippeket adni?? Júniusban ballagok úgyhogy valami gyors vagy drasztikus hatású őtletek kellenének... Légyszi segítsetek!!! A válaszokat előre is köszönöm...

2013. jan. 17. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

magasság és súly?

futás kilőve

Séta, úszás, biciklizékorcsolyázás,lépcsőzés

Otthon torna, ugrálókötél, hullahopp karika

sok sok folyadék, nulla nasi, kevés kenyér és tésztaféle

2013. jan. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Ne lányokat kérdezz, mert a többségük ugyan úgy segítségre szorul, mint Te.


Gyors és biztos megoldás? Hagyd el a glutén, tej és nagy szénhidrát tartalmú ételeket. Például a kenyeret, tésztákat, krumplit, tejet, joghurtot..


Megelőzendő a kritikákat hogy szegény gyerek éhen fog halni, ezekben a táplálékokban semmilyen fontos tápanyag nincs, viszont az elhízás terén sokat köszönhetünk nekik.


Ezzel az elhízásod bármely hormonális oka néhány hónap alatt javulni fog, megszűnik.


Viszont finom cukros-lisztes kaják helyett zöldségeket és húsokat, gyümölcsöket kell enned (ami a világ legjobb dolga, de ha az ember megszokta a különböző mű ízeket, akkor kell némi idő hogy visszaszokjon).

A választás tehát: normális kaják, egészség és fogyás, vagy függőséget okozó finomságok (igen, a cukor a gabonák és a tehéntej is függőséget okoz) de elhízás és betegség egy életen át. Nehéz döntés, szerencsére a legtöbb ember bármikor ráér dönteni.


Gondolom mindent leírtam, de lesznek kérdéseid, azokat írd le nyugodtan..

2013. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magasságomat nem, de a súlyomat szégyenlem... 160-170 cm vagyok és ehhez több mint 80 kg tudom nagyon túlsúlyos vagyok, de nem tehetek róla... Suliba egy szenyát viszek, ebéd egy adag főtt étel, ritkán szendvics.. Reggeli egy tál (kicsi) pehely sok tejjel, mert imádom a tejet.. Vacsi az egy banán vagy egy bögre tej... Nagyon stresszes vagyok, (nem azért mert "szerelmi"bánatom van) sok tanulni vqlóm van így felvételi előtt semmire nincs időm mert hazamegyek, kutya azért egy kicsit gépezek utána megint kutya, tanulás utába megint kutya aztán alvás...
2013. jan. 17. 20:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Keveset alszom, este kb. 11-3/4 5-ig...
2013. jan. 17. 21:00
 5/7 anonim ***** válasza:
19:51, te milyen végzettséggel rendelkezel, hogy ezt ilyen biztosan mered állítani? Elárulnám, hogy én szinte NULLA mennyiségű tésztafélét,péksüteményt,kenyeret stb. eszek, édességet csak nagyon ritkán, ellenben sok zöldséget-gyümölcsöt, tejterméket sem fogyasztok (húst egyáltalán) és mégis túlsúlyos vagyok. NA ilyenkor mi van? akkor meg biztos azért, mert túl sok narancsot zabálok, mi?
2013. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és a kérdezőnek: Drasztikus fogyókúrába semmiképp nem érdemes kezdeni, biztos hallottál már arról, hogy sokkal rosszabb, mintha ugyanannyit ennél, mint amennyit most. CSak duplája jön vissza annak, amit leadtál. Szerintem a te korodban nagyon sok mozgásra van szükség, nem kell futni, de gyors gyaloglás a kutyával napi szinten legalább 1 óra jót tenne, jobban is tudnál aludni tőle. Persze nem értek hozzá, csak tapasztalatokat írok. Ha gondolod keress fel egy dietetikust, hátha tud segíteni. Egyébként sokaknál az elhízás való hajlam genetikailag kódolva van, ez bizonyított, persze nem jelenti azt, hogy sosem fog tudni lefogyni, csak sokkal jobban meg kell szenvednie érte a csinos alakért...
2013. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

72%-os, gondolkodj el azon mennyi a "szinte nulla" tésztaféle, konkrétan mennyi glutént eszel. A pajzsmirigy alulműködés oka gyakran glutén miatt kialakult autoimmun pajzsmirigy gyulladás.


Ami ennél fontosabb, hogy ne szóljál be, lehet normális módon is kérdezni, legalább a tisztelet és jó szándék minimális látszatával.



Kérdező: husi, zöldségek. Nem szendvics, akármilyen főtt étel, valamilyen tejes kaja: hús, zöldségek, gyümölcsök. Egyébként a gyümölcsökkel nincsen gond, de ha nem megy a fogyás valakinek, akkor egy ideig nem kell erőltetnie a gyümölcsökkel megevett cukorevést. De a másik válaszolónál az alkalmi gabona fogyasztás okozhat hormonzavarokat, ezért nem fogy.


A válaszát nem olvastam végig, de lehet hogy egy túlsúlyos ember több elméleti tudással rendelkezik, mint gyakorlatban is következetesen működő megoldással. Jó lenne tudni pontosan miket is eszik, és volt-e hormonvizsgálaton.

2013. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!