Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet, hogy érzékeny lettem a...

Lehet, hogy érzékeny lettem a tejre?

Figyelt kérdés
Nagyon sok mindenre allergiás vagyok,így 4 éves korom óta csak tejtermékeken élek (15 éves vagyok).Minden reggel reggelire és este vacsorára tejet iszom(kakaó),kalácsot eszem.Már úgy több,mint egy féléve minden reggel és este evés után borzasztóan fáj a hasam,görcsöl,sokszor beindítja a székletemet(ezt is csak mostanság csinálja,különben rekedésem van),ma meg hasmenésem volt,és majdnem(!) hányással végződött.A tüneteim ebben a kb. 8-9 hónapban egyre jobban erősödtek.Biztosan nem a kalácstól van,mert azt napközben is szoktam enni,és nem lesz tőle bajom.2,8%-os tejre váltottam,azóta vannak ilyen problémáim.Az előző nem tudom,hogy milyen volt,de talán 1,5 %-os.Lehet,hogy túl zsíros nekem ez a tej?Vagy esetleg allergiás lettem a tejre?Mi a véleményetek?

#tej-érzékenység-allergia
2012. jún. 7. 12:56
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja,és az Activiától nincs semmi bajom.A túrótól sincs.
2012. jún. 7. 13:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát abból, amit leírtál én arra következtetek, hogy valószínűleg laktóz érzékeny vagy. Aki érzékeny rá, annak a szervezete nem tudja lebontani a laktózt, és ezért a bél próbálja elvégezni a munkát a hiányzó enzim helyett, mellék hatásként puffad az ember, görcsöl a hasa és lehet hasmenése is. (Laktóz nem csak a tejtermékekben van, jelen van rengeteg szalámiban, virsliben, sőt még konzervben is. Szóval, aki érzékeny rá annak nem a tejet kell kerülni csak a laktózt. Van laktózmentes tejtermék is :) ) Ne vedd készpénznek, amit írtam, hiszen én nem vagyok orvos és nem vizsgálattal állapítottam meg mi bajod lehet. Csupán én is laktóz érzékeny vagyok. A laktózos dologról még annyit, hogy két fajtája van:

1. amikor úgy születik az ember, hogy hiányzik az enzim (veleszületett laktóz érzékenység)

2. amikor egyszer csak nem termeli többet az enzimet a szervezet pl. ha hosszabb ideig nem iszol tejet (szerzett laktóz érzékenység)

De van olyan, akinél sokáig nem okoz tünetet, ha tejet iszik, aztán egyszer csak baja van tőle.

Laktóz mellett vagy az helyett lehetsz még érzékeny a tejfehérjére. Ezt majd egy gasztroenterológus fogja megállapítani. Menj el a házidokihoz, kért tőle beutalót a gasztrora és ott kiderítik, hogy mitől van panaszod :)

22/N

2012. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!