Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nektek is ilyen nehezen megy...

Nektek is ilyen nehezen megy biztosítani az ideális napi folyadékbevitelt?

Figyelt kérdés

A testsúlyomhoz olyan 2,5-3 l folyadék lenne optimális naponta, nekem ebből kb. 1,5 liter van meg. Ha ettől többet innék, szinte fel sem kelnék a wc-ről, így is, ha megiszok 3 deci vizet, negyed óra múlva már szaladnom kell pisilni.


Ti ezt hogy oldjátok meg? Odafigyeltek erre?



2013. jan. 19. 21:47
 1/7 anonim válasza:
én sem tudok ,örülök ha a napi 1 liter megvan .Mivel délelőtt suliban vagyok és ott nem akarok minden szünetben wc-re szaladgálni akkor nem szoktam inni délután pedig már nem tudok sokat sajnos.
2013. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Marhaság. Én kipróbáltam ezt a mennyiséget, és tök jól bevizesedett tőle a bokám, és azóta is rendszeresen csinálja. Ok, magas a vérnyomásom, de a "kúra" előtt sosem volt ilyen. Azóta is 1-1,5 litert iszok meg egy nap, és köszönöm, tök jól vagyok.
2013. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hogy számolja ki ezt a folyadék dolgot, de a szervezet jelez ha folyadék kell és akkor szomjas vagy és iszol, és minek kéne többet inni mint amennyit a szervezet akar? Ennek semmi értelme.
2013. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


Á, így máris sokkal élhetőbb a dolog!

2013. jan. 19. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Az haggyám. Nálam a fél liter már csoda. Így is folyton wc-re járok. Habár amikor elmegyek alig jön ki valami.
2013. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gift ***** válasza:
Ne sajnálj pisilni menni, főleg ha ha van rá időd. Ha pl eszel levest az is folyadéknak számít, tápláló (persze nem a zacskós) közre játszik a kiegyensúlyozott emésztés elősegítésében. Főleg ha nehéz ételeket eszel, folyadékra van szüksége a lebontásához. A jó emésztés kiváló közérzetet biztosít, amire mindenkinek szüksége van. Szóval ebből indulj ki. AZ előző hozzászóló mellékelt linkjét érdemes elolvasnod. Ha keveset iszol, a szervezeted elfogadja a döntésed, nem nyaggat anyit hogy igyál, de sajnos a működése felborul, sok kisebb probléma, fejfájás, puffadás, nem jó közérzet, rosszkedv a válasz reakciója. Ha felemeled az adagját fokozatosan, hozzászokik az adaghoz és meghálálja. És pisilni sem fogsz járni annyit mint az elején. :)
2013. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos sok mindent megtapasztaltam ezek közül és most már igyekszem. Kirakom az 1,5 literes palackot magam mellé. Egyelőre még nem tudom meg inni, de egyre többet. Amúgy elolvastam. Jó cikk. :)
2013. jan. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!