Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek jó ez a fajta...

Szerintetek jó ez a fajta táplálkozás egy tinédzsernek? ( lent )

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 166 cm és 65 kg. Izmos vagyok, minden nap sportolok, viszont szeretnék egészségesebben étkezni. Szeretnék rendszeresebben is enni, mert eddig össze-vissza ettem. Leírnék egy minta étrendet:

Reggeli (6:00) szendvics sok zöldséggel

Tízórai (9:15) gyümölcs/abonett/müzli

Ebéd (12:15) saláta hússal/zöldségek/gyümölcs

Uzsonna (15:00 körül) valami főtt étel [ ilyenkor érek haza, tehát ilyenkor tudok meleg ételt enni ]

Vacsora (17:00 körül) gyümölcs/zöldség


a / az "vagy"-ot jelent!

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2013. jan. 24. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A szendvics (kenyér, gabona), az abonett/müzli sosem volt egészséges.


Ha ezek helyett is zöldségeket eszel, akkor nagyon sokat segíthetsz magadon!


Megjegyzem, érdekesnek találtam hogy nem írtál tejtermékeke, nocsak gondoltam ez már jó indulás!

2013. jan. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
néha szoktam tejet/joghurtot/kefirt enni. akkor elég csak reggelire a szendvicsben lévő szénhidrát?
2013. jan. 25. 14:41
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem 'elég' hanem fölösleges.


Amíg reggelire szénhidrátot eszünk, addig jó étkezésről nem lehet beszélni.


Az embernek nincsen szüksége reggel szénhidrátra, fáradékony leszel tőle. Nem segíti az emésztést, a kenyér alapú reggeli nem étkezés, hanem egy agónia a gyomornak.


Ugyan ennyi erővel a sok zöldséget is eheted reggelire, kenyér nélkül. Igazából valamennyi hús, zsiradék hozná meg az igazi epe összehúzódást, megfelelő emésztőenzim kiválasztást. Ha valaki így tud reggelizni, az már a csúcs.


Ha a reggeli kenyeret megspóroljuk, mondván hogy van jobb, mit nyerünk?

Először is nyerjük azt, hogy a szervezetünknek nem kell megküzdenie egy nagy adag keményítő semlegesítésével. Ugyanis az a hormon ami ebben segítene, reggel működik legkevésbé (a testünk a legkevésbé érzékeny rá). Ez hosszú távon, nem csak a reggelik miatt a hasnyálmirigyünk károsodásához vezet, végül leállásához. Ezt ismerjük cukorbetegség néven, illetve az elhízásban is szerepe van a folyamatnak.


Megspórolsz egy adag méreganyagot, amit a búza (gabonák) mindenképpen tartalmaznak, csak manapság sokkal divatosabb gyógyszereket felírni az embereknek, mint azzal foglalkozni hogy például ne egyenek glutént, és így megelőzzék a betegségeket. A gyógyszerekben van üzleti lehetőség, az egészségben nincs.


Szóval a többi kaja, azokon nem tudok javítani, tök jól csinálod!

2013. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ez hülyeség, már elnézést. Szénhidrátot muszáj bevinni a szervezetbe, mert feltétlenül szüksége van rá az agynak. Meg honnan nyeri az ember az energiát, hogyha nem a szénhidrátból? Egyébként meg ott van a korom, hogy 16 éves vagyok ( fejlődő szervezet ) akinek muszáj bevinnie mindenféle fajtájú ételt a szervezetébe. Egyébként köszönöm az energiát amit a válasz írásába fektettél :)
2013. jan. 25. 18:11
 5/14 anonim ***** válasza:

Napi 160gramm szükséges minimum!! az emberi szervezetnek. ebből 120grammot csak az agy használ fel.

A 3-as válaszoló gondolom valami elvakult divat diétát követő b.rom már bocsánat.


A finomított szénhidrátokat (fehér kenyér,zsemle,kifli,péksütik) cseréld le teljes kiőrlésűre,magvasra, félbarnára. Ezeket nyugodtan eheted,egészségesek. Margarinból esetleg light-ot válassz illetve felvágottak közül is egészségesebbek a szárnyasokból készült sonkák (csirkemellsonka,pulykasonka...)A szalámik,kolbászok magas zsírtartalmúak azokat kerüld :)

Müzli alatt ha nem a különböző csokis/mézes/karamellás bogyókat meg karikákat érted akkor azok is nagyon jók.

Nagyon jó,hogy naponta ötször étkezel és minden étkezés mellé eszel valami zöldséget,gyümölcsöt.

De egyél valamilyen tejterméket is minden nap,arra is szüksége van a szervezetnek. Napi 2,5 deci tej vagy ennek a mennyiségnek megfelelő fehérje tartalmú egyéb tejterméket (joghurt,kefír stb)

Remélem tudtam segíteni :)

2013. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A nulla szénhidrátbevitel hülyeség! A cukorral vigyázz!
2013. jan. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Újra leírom, minden bevitt glükóz, keményítő (a fruktóz áttételesen és csak nagyobb mennyiségben) sietteti a cukorbetegség, elhízás kialakulását.


Inkompetens b. aromságokkal, minthogy muszáj szénhidrátot enni, meg fejlődésben lévő szervezetnek ilyen rossz minőségű szutykot kellene ennie, nem vagyok hajlandó vitatkozni.

Értékes tápanyagok kellenek, a tested energianyerő funkcióival meg ne foglalkozz, mert úgy sem értesz hozzá. Ha csak akkor jutna cukor az agyadnak amikor cukrot (keményítőt) eszel, akkor boldogan számolnék a következő 1-2 órában, és egyszer csak meghalnál.

Szerencsére a tested közel sem így működik, bár ennek ellenére terjed a buta tévhit, hogy márpedig cukrot (keményítőt) kell enni. Mert? Mert nincs elég elhízott, cukorbeteg ember? Mert nincs elég kérdező a fogyirovatban, esetleg egyéb ötlet?

2013. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves TáplálkozásHarmuves!


Ha csak zöldséget reggeliznék, kb 10:00 körül már nem bírnám a munkát. Ez van.

Mi legyen?

2013. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves TaplalkozasHarcmuves!

Te neked hol tanították azt a baromságot hogy a keményítő=cukor?

2013. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves #1 ebben nem lennék biztos. De egyél hozzá szalonnát, és akkor már 100% hogy nem lesz igazad.


Kedves #2 halálosan lényegtelen. Ha leragadunk ott, hogy ki hol mit miért tanult, akkor azt fogjuk hinni hogy az orvosok mindentudók, és még a végén agyhalott dietetikusoktól fogunk táplálkozási tanácsokat kérni, mert hogy ők adott helyet tanultak adott dolgokat. Kényelmes de értelmetlen, hibás dolgokat.


A keményítő glükózból áll, nincs mit rajta tanulni, azt hittem ez olyan evidens mint hogy idővel meghalsz, meg idővel én is. Ezek alap dolgok.

2013. jan. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!