Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha 5 óra hosszáig nem eszek,...

Ha 5 óra hosszáig nem eszek, korog a hasam, de utána viszont sokat eszem, mert már nagyon éhes voltam. Utána miért megy a hasam? De mindig!

Figyelt kérdés

Ilyenkor átlagos ételt eszem, de kicsit többet, mert nagyon megéhezem ennyi idő után. Majd elkezd fájni, furcsa hangokat ad. És irány a WC.

Dietetikus, vagy élettanban jártas emberek válaszait is várom!



2013. jan. 28. 16:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy normálisan táplálkozom ha tehetem, és elég gyakran, 2 óránként. Persze gondolom emiatt van, hogy nincs hozzászokva a hosszabb időhöz. De az érdekel, hogy ilyenkor mi játszódik le bennem. Meg amúgy is mitől van?
2013. jan. 28. 17:02
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Személyi edző vagyok, így valamennyire jártas vagyok a témában. Nagyon egyszerű a válasz: hirtelen eszel sokat és ez megterheli a gyomrodat, (ami talán egy kicsit érzékenyebb is az átlagnál). Egyél rendszeresen, éhgyomorra soha ne egyél sokat! Ha nagyon éhes vagy, oszd el kisebb adagokra és részletekben edd meg.
2013. jan. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mostmár tényleg oda jutok, hogy kis dobozban mindig lesz nálam valami, gyümölcs/ zabkeksz is jó bármi, mert előfordul, hogy nem jutok bolt közelébe 5-6 óráig és ez meg olyan kellemetlen így utána.Természetesen régen nem volt ezzel bajom, de így 30 felé valahogy megváltozik az emésztésem.
2013. jan. 28. 17:10
 4/10 anonim ***** válasza:
A gyomrodat is megterheli, ráadásul ha hirtelen sokat eszel, a szervezeted nem is tud annyi tápanyagot kiválasztani belőle, képtelen feldolgozni, azért is megy át rajtad olyan hamar. A jóllakottság egyébként az evés után csak 20 perccel érződik. Próbáld meg azt, hogy lassabban eszel, így hamarabb jóllaksz úgy, hogy normális mennyiségű ételt eszel.
2013. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad éhgyomorra olyan sokat enni! Senkinek sem egészséges. Ha rendszeresen ezt csinálod, komolyabb bajod is lehet tőle. Én simán szoktam a munkahelyemre is uzsis dobozt vinni, benne kekszet, almát, olyan kajákat, amikkel nem kell sokat bajlódni.
2013. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy húst eszel és zöldséget.

Maradjon a sok evés, az nem gond.


De a zabkekszet, gabonákat, tejtermékeket kerüld el holnap, esetleg holnapután.

Meg fogsz lepődni.. Húst olcsó szójás párizsival helyettesíteni nem ér, úgy nem fog sikerülni a normális táplálkozás. Legyen alacsony keményítő tartalmú zöldség (paprika, paradicsom, cékla, retek, hagyma...) és hús, gyümi étkezések között nem után.

2013. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És gluténmentes keksz vagy termék esetleg jó?

2013. jan. 28. 22:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Az még nem lesz szénhidrátszegény, jogos a kérdés azt nem írtam.


Én ajánlom a keményítőforrások kiiktatását is, legalább pár napig. Bár a keményítőt inkább a reflux betegséggel, szív-érrendszeri betegségekkel hozzák összefüggésbe, a próbád alatt az abszolút egészséges étkezésből célszerű kiindulnod, tehát zöldségekből, húsokból, gyümölcsökből.

2013. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Annyit megtennél kérlek, hogy majd visszajelzel az eredményekről? Bármi is legyen az..


Azért kérem, mert mostanában annyi pozitív visszajelzést kaptam, amik persze nem meglepőek hiszen csak megerősítik az orvosi tapasztalatokat, a kutatási eredményeket de jó ezt abszolút független, magyar emberektől is viszont hallani. Illetve kis tanulságokat levonni az esetekből. Szóval ezt megköszönném, ha úgy döntesz kipróbálod amit írtam.

2013. jan. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy most, de ha kipróbálom, megírom.
2013. jan. 29. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!