Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék,167cm 44kg-os...

Hízni szeretnék,167cm 44kg-os lány vagyok mit, hogyan egyek?

Figyelt kérdés

NEM!! hájat szeretnék felszedni ezért a süti,meki,csoki stb. lehetőségeket kérlek ne ajánljatok:)


19 éves vagyok 168cm 43-44kg. Mindig is vékony voltam, de most a vizsgaidőszak, idegeskedés,suli,szünet nélküli munka, és sporthiány miatt már nem vékony hanem nagyon sovány vagyok. Nagyon nehezen tudok hízni és mostanában nem eszem rendszeresen és tudatosan. Még a szüleimmel élek így nem nagyon tudom megoldani, hogy rám külön főzzenek vagy, hogy én külön vásároljak és főzzek magamnak( sokszor van, hogy reggel 10kor elmegyek és este 10ig nem vagyok itthon).


Hányszor kéne eddzek és hogyan kéne táplálkozzak ahhoz , hogy hízni tudjak? (inkább izmot, mint zsírt) Főleg saját testsúlyos edzést csinálok a tánc mellett - Tudnátok olyan oldalt ajánlani esetleg ahol nehezebb gyakorlatok vannak? Vagy érdemesebb inkább kondi bérletet venni? Mostmár kell másfél óra legalább mire mindenből megcsinálok annyi ismétlésszámot, hogy érjen is valamit, és még ez sem az igazi.

Ebédre sokszor eszem csirkét, de nem mindennap, ált. krumplival, reggelire tojás/kukoricapehely/túró/fehérkenyér/vagy semmi , vacsorára szintén kenyér/kukoricapehely/virsli/aznapi ebéd .Mentes vizet iszom kb 1litert. Felvágottból sonkát, néha szalámit. A sóskán, spenóton és paprikán kívül igazából mindent megeszek!

Nem tudom, hogy ez sok/kevés/pont elég információ-e, nagyon örülnék bármiféle jótanácsnak mert nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz így elég tanácstalan vagyok:(


2013. jan. 29. 17:10
 1/4 anonim válasza:
egyel rendszeresen lehetőleg 3x naponta és rendes kaját! mellé mozogj vagy sportolj és akk nem fogsz elzsírosodni, hanem valamennyire egyenletesen fogsz hízni.
2013. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sajnos az a helyzet, hogy ezek amik "jól működő" embereknél beválnak nálam nem igazán... eddig egy módszer volt jó :az addig hajtom magam mig össze nem esek edzés heti 4x és mellé a kaja. Lehet ezért keresek inkább valami 0-24-es konditermet és akkor munka/suli előtt, után tudnék menni.
2013. jan. 29. 17:26
 3/4 anonim válasza:
de az "addig hajtom magma, míg össze nem esek" kontra normál étkezéstől nem fogsz hízni, inkább csak szálkásodni! az meg nem túl szép látvány egy lánynál szerintem.
2013. jan. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes, hogy saját testsúllyal végzett edzéseket csinálsz, megkíméled az izületeidet. Ajánlom a Fegyencedzés c. könyvet, ahol ugyanúgy saját testsúllyal végzed az edzéseket, csak ez erőnléti edzésekre megy állóképesség helyett. Lehetőleg 5-ször egyél egy nap, és az edzéseket étkezés előtt végezd. Gyümölcs(!) hiányzik az étrendedről, feltétlenül pótold!


A könyvben le van írva, hogy ő hogy javasolja az edzést. Hetente kétszeri edzés elegendő az (újra)kezdéshez, később lehet három. Az izmoknak kell a pihenés és dinamikus fejlődés, ezért semmiképp se dolgozd magad halálra. Az edzéseket próbáld meg nem elkapkodni, lassan csináld.


Nem érdemes kondibérletet venni, elveszi a kedved, nem mindig jó a társaság, gépekkel dolgozni pedig természetellenes, ami miatt károsodnak az izületeid.


Aztán nem utolsósorban ha depresszióval küzdesz, akkor az a baj. A barátok és a párkapcsolat is segít rendbe rakni mentális egészségedet (ha károsult). Végül halkan megjegyzem, hogy a szex is egyensúlyba hozza a szervezetedet.


Hajrá!

2013. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!