Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra alatt mennyi almát...

Fogyókúra alatt mennyi almát lehet megenni? Egy teáskanál fahéj hány kalória?

Figyelt kérdés

én uzsonna, tízórai ás vacsorára szoktam enni

3 nagy db

ez nagyon sok

bocsi, h egyszerre 2 kérdés, de mindkettő érdekelne

az almára szoktam szórni a fahéjt

köszi a válaszokat


2010. szept. 29. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fahéjban gyakorlatilag nincs kalória (azaz van ugyan, de annyira kevés, hogy nem érdemes vele foglalkozni). Az alma szintén kevés kalóriát tartalmaz, 100 g 52 kcal. Egy nagy alma legfeljebb 200 g, tehát kb 100 kcal.

Tehát ha naponta megennél 2 kg almát, akkor mé mindig csak 500 kcal körül lennél, ami egy napi szükségletnek csak a harmada-negyede. De azért csak almán élni nem egészséges, viszont a napi 3-4 db igen.

2010. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Első válaszoló példájából okuljatok, hogy miért fontos matematikát is tanulni az iskolában!
2010. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ

tényleg okos:)

2010. szept. 29. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Az elsö válaszoló vagyok, és csak 1 kg helyett 2-t irtam, mert mellényúltam - szóval nem kellene ennyire lenézöen válaszolgatnia másodiknak. Gondolom, vele még soha nem fordult elö GÉPELÉSI hiba.
2010. szept. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

1. Fölösleges matekozni, mert édes gyümölcsöt diétában nem eszünk. Vannak hasznosabb és táplálóbb szénhidrátok is: krumpli, rizs, zabpehely, stb


2. Kalóriát nem számolunk, mert vannak egyrészt üres kalóriák, másrészt van olyan tápanyag, ami nem tud zsírként elraktározódni pl.: fehérje.


Na ezek után gondold újra az általad leírtakat. :)

2010. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az alma jó méregtelenítő, ha fogyni akarsz, akkor minden nap ehetsz belőle 1-2 db-t. Egyáltalán nem hizlal. Gyümölcsök közül ami hízlal: banán, sárga- és kajszibarack, szőlő, aszalt gyümölcsök.
2010. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fahéj



Már napi egy teáskanál fahéj fokozhatja a testsúlycsökkenést azáltal, hogy csökkenti a vércukorszintet és fokozza a szénhidrát elégetését. Rendkívüli módon csökkenti a koleszterin szintet is: az LDL (rossz koleszterin) szintjét 7-27 százalékkal, az összes koleszterinét pedig 12-26 százalékkal. Ezenkívül azt is kimutatták, hogy a cukorbetegeknél gyakori, metabilikus szindrómát is megakadályozza. Még mielőtt azonban jó pár kiló fahéjjal tankolnál fel, csak óvatosan! A túl sok fahéj, kémiai nevén coumarin, fogyasztása májkárosodáshoz is vezethet.

2010. okt. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi

jéé nem is tudtam, de jó hír:)

2010. okt. 2. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Most az, hogy az alma méregtelenít nagy dolog, de közben meg teljesen szénhidrát az egész, amit diétánál kerülni kell. Adsz a szarnak egy ponfont.
2010. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]



Az alma általános összetétele (100 g-ra)dr. Lahmann szerint:


4 g fehérje, 4 g zsír; 7-12 g szénhidrát, 13-15 g rostanyag, 4-5 g organikus só. Kálium 35,68%, nátrium 26,9%, kálcium 4,08%, magnézium 8,75%, vas 1,4%, foszfor 13,69%, kénsav 6,09%, szilícium 4,32%.

2010. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!