Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valami bajom a régi...

Lehet valami bajom a régi aluminium serpenyöt boritó lassanként leválló és ételbe kerülö teflonrészecskéktöl?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ajánlatos már használni, ki kell dobni, bajod épp nem lesz, de jót se teszel vele a szervezetednek.
2013. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rákon kívül nem igazán okoz semmilyen elváltozást.
2013. febr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat tévedtem, korrigálok:


A teflonban levő perfluoroktánsav (PFOA) határozatlan ideig benne marad környezetünkben és szervezetünkben. Ezen kívül a PFOA egy ismerten mérgező és rákkeltő hatású anyag, a vegyületnek való kitettség pedig fokozott koleszterinszintet, húgysavszintet, praeeclampsiát, szívbetegséget, májkárosodást, pajzsmirigy gondokat, neurológiai rendellenességeket, krónikus vesebetegséget és vese rákot okoz.


[link]

2013. febr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából egy az egészségére valamit adó ember teflon serpenyőt sosem venne meg, vagy ha mégis azt már végképp nem hagyná, hogy az olyas valamivel is érintkezzen amit aztán megeszik, vagy más módon a szervezetébe kerül.
2013. febr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Akkor milyen edényt használjon, aki nem akar teflont használni? A teflon volt a nonpluszultra.
2013. febr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát ma már mi nem káros? Még a mobil is olyan sugarakat bocsájt ki ami rákot okozhat az agyban. (Én eddig nem vetem észre ilyet ha nem iszol lúgút, és nem ugrasz busz elé akkor nem lesz sokk bajod egy kis teflontól és ha nagyon leválik láthatoan akkor meg el kel dobni )mert oda ég benne a kaja
2013. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!