Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális az alábbi súly a...

Normális az alábbi súly a magassággal, érdemes orvost felkeresnem?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, 174 cm, lány és 70 kg.

Semmi időm mozogni, régebben nagyon sovány voltam, de mostmár állandóan csak eszek az iskolában ért stressz miatt(15h-17h másnapra tanulok, 17h-03h a témazárókra= több mint 10h). Pl ma egy 5-6 szelet Hawaii pizzát ettem meg, ebédeltem, reggeliztem, és tízóraiztam is. Az elmúlt 2 évben több mint 20 kilót szedtem fel magamra. Sajnos úgy alakultak a dolgaim, hogy teljesen összeomlottam, és tökre furcsán viselkedek. Én is megszoktam lepődni magamon, egyik pillanatban röhögök mint egy eszelős, a másikban pedig sírok. Miért van ez, keressek pszichiátert/pszichológust?



2013. febr. 13. 17:33
 1/2 dieta ***** válasza:
A testsúlyoddal nincs semmi baj.A szervezeted fejlődésben van nemcélszerű fogyózni.Ez nem azt jelenti ne figyelj az üres kalóriák bevitelére (cukrok). A hangulat váltások miatt nem ártana szakemberhez fordulni.
2013. febr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell túlzásokba esni! De. 15 évesen kb 55. kiló megfelelő. Ha 2 év alatt híztál 20 kilót az lehet hajlam (szüleid milyen alkatúak?), vagy az általad említett helytelen túltáplálkozás, és életmód?

Mit kell a tanulástól annyit stresszelni, hogy végül belebetegedjen az ember?! Gondold át az életviteledet! Ha ennyit tanulsz, tanulj egy kicsit az emberi test működéséről, táplálkozásról is! (Dr. Osváth Péter - Sportegészségügyi ismeretek)

2013. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!