Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés előtt egy lánynak mit...

Edzés előtt egy lánynak mit lenne érdemes ennie szerintetek?

Figyelt kérdés

Lemaradt, hogy 'vacsorára'..ami nálam olyan du. 4 és 6 között van, attól függ, este mikor sportolok, de mozgás után már nem szoktam enni általában.

Amúgy vagy futok, spinningre/aerobikra megyek.

Jelenleg a 170 cm-hez 64 kg vagyok, jó lenne pár kg-t leadni, de inkább a formásodás a cél.

Köszönöm, ha valaki ír:)



2012. okt. 17. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:

edzés után a legfontosabb talán a tápanyag.

úh ebben a kategóriában igazi önkárosító agyrém a terved.

[link]

és 6 után,meg 4 után nem evős téveszmékkel nem leszel formás soha,max plöttyeteg.

2012. okt. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nekem ez bevált eddig, hozzá vagyok ám szokva:)

reggelizem, 10 órait is eszek, ebédet is normálisan, megvan a napi kcal..este nem szeretek már enni, mert rosszakat álmodok:)

mondjuk eszek 5kor, elmegyek spinningre 7re..

hazaérek és kb 11kor lefekszem aludni..ez nagyon rossz így, azt mondod? :(

2012. okt. 17. 23:43
 3/5 anonim ***** válasza:

nem veszem be,tuti,hogy provokálni akarsz ilyen kamu kérdéssel.

sportolók,vagy normális emberek ilyet nem csinálnak.

max a fogyi kategóriában a legelvetemültebb nők lapja rajongók.

2012. okt. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kérdező, nagyon rosszul gondolkozol. Edzés után enni kell és a 6 után nem evés egy óriási nagy hülyeség.

Pont így nem leszel formás, ha nem töltöd vissza edzés után a tápanyagokat. Rögtön edzés után kellene protein tápkieg és rá egy órára még kellene egy szilárd étkezés, pl csirke-zöldség, este pedig még egy kis sovány túró is mehetne.

Az egész napi étrdendet kell jól belőni, elosztani, kb 3 óránkénti kajálásra, a koplalás nem megoldás, csak az izmokat veszted el vele és lassíod az anyagcserét, amivel lassul a zsírégetés.

Tehát legyen meg a napi fehérjemennyiség, főleg, ha szálkásítás a cél.

Szálkásító diéta: legyen napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2012. okt. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés: mi neked a formás?:D Mi a cél?


Amúgy igazuk van az előttem szólóknak, ez így nagyon nem optimális. Pár kiló mindegy, ne a mérleget nézd, hanem a tükröt. A pálcika nem forma. Nem a napi összkcal számít, hanem az összetétele és az elosztása.

2012. okt. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!