Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennyi koffein megárt 17...

Ennyi koffein megárt 17 évesen? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval egy Monster Pack nevű multivitamin komplexet szedek amiben adagonként(tehát naponta) 158mg koffein van.17 vagyok. Adódhatnak ebböl problémáim?
2013. febr. 16. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen egy csésze espresszo kávé 7 mg koffeint tartlamz egy energia ital 32-40 mg Ez több mint a 3x egy energia italnak.ami amúgy is árt. Szóval felejtsd el ezt a vitamint túl pörgeti a szíved
2013. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lerry 23 válasza:
Lehet! Én egy válogatott sportoló vagyok és versenyeken rendszeresen fogaztottam engeria italt ami azért nem nagy dolog de egyszer egy komolyabb edzére is ittam és este be kellet mennem az ügyeletre mert nem ment le a pulzusom. nyugalmi volt 140. Ja és ilyen kamrai extra szív dobbanásaim vannak azóta ami nem komoly csak kellemetlen érzés.És ez 19 évesen volt. Azota nem fogaztottam 1 ml koffeint se.
2013. febr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló picit elírta. Egyrész egy csésze kávéban nem 7, hanem talán 70-100 mg koffein lehet, másrészt a standard 32 mg koffeintartalom az energiaitalok 100 ml-jére vonatkozik. A 2,5 dl kiszerelés kb 80 mg, ami egy csésze kávé. A Monsterek fél literje ennek duplája, tehát kb 2 csésze. Aki koffeinérzékeny, vagy fiatal/gyerek azoknak kevesebb koffein is lehet káros. Felnőtt szervezetnek tán a napi (még nem káros) bevitt koffeinmennyisége 300 mg. Ez ugyan ennek a fele, de nem mindegy mennyit iszol egyszerre. A dupla kávé azért erős mennyiség és a fél literes monster is.
2013. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szia én mág kezdő testépítő koromban szedtem hasonló koffein tertalmű vitaminokat azért hogy jobban növeljem az izomtömegem meg hogy égessem a zsírt ha eddzés előtt szeded fél órával akkor teljesenj jó! még segít is csak annyi hogy függőséget okoz... ha nem eddzel valamit soha ne szedj koffeines vitamint!
2013. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!