Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen kajákat, gyümölcsöket,...

Milyen kajákat, gyümölcsöket, zöldségeket vigyek suliba, ha egészségesen szeretnék táplálkozni?

Figyelt kérdés

8-tól fél 3-ig vagyok suliban minden nap.

Mindig csak szendvicseket viszek, amiben néha van egy-két zöldség.

Egészségesebben szeretnék enni, több zöldséget és gyümölcsöt akarok vinni. (Felváltva, egyik nap zöldség,másik nap gyümölcs. )

Várom az ötleteket! :)


2013. febr. 28. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindből vihetsz mindennap, kell a szervezetnek gyümölcs s zöldség is. pl. gyümölcs alma ezt is mindennap lehet enni, narancs, mandarin, v az adott évszaknak megfelelőt; zöldség paprika, van több fajta is, uborka, paradicsom, bár ez macerás, ha sok a leve, v az évszaknak megfelelőt, retek.


Egy kis érdekesség:


A gombákat is zöldségeknek szokás tekinteni, holott azok teljesen más biológiai kategóriába tartoznak (valamikor a növények alá sorolták őket).


Mivel a „zöldség” nem botanikai kifejezés, nincs ellentmondás abban, hogy egy növényi rész botanikailag gyümölcs, de egyébként zöldségnek tekintjük. Régi könyvekben is találkozhatunk olyan nézetekkel, amelyben a dinnyét zöldségként, a paradicsomot gyümölcsként említik meg.


A legtöbb zöldségféle fehérjében szegény, kivétel a borsó, a bab és a földimogyoró, melyek 4-6%-ot tartalmaznak. Bennük a B12- és a D-vitamin kivételével az összes vitamin előfordul. Az egyes zöldségfélékben nagy mennyiségben jelen levő karotin szervezetünkben A-vitaminná alakul.


A szénhidrátokat cukor formájában tartalmazzák: 8-9% a sárga- és a görögdinnyében, zöldhagymában, míg a sárgarépa, a zöldborsó és a káposztafélék 4-6%-ot, a paradicsom 2-3%-ot tartalmaz.


A zöldségfélékben lévő ásványi anyagok könnyen emészthetők. Legnagyobb mennyiségben kálium található bennük, ezt követi a foszfor, a kalcium, a magnézium, a nátrium és a vas.


[link]

2013. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tetszett az "érdekesség", hasznos volt, ment a zöld kéz! :)

2013. febr. 28. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű:friss gyümölcsöt vihetsz minden nap, ezt nem kell váltogatni. Naponta egy alma, banán, narancs, mandarin, de lehet több is. Csinálhatsz otthon gyümölcssalátát is, amit kis műanyag edényben elviszel, ebbe tudsz többféle gyümölcsöt belevágni.

A szendvicsbe tényleg kevés zöldség fér el, emellé zöldségből is vihetsz előre elkészített salátát. lehet bármi, fejes saláta,rukkola,uborka, paradicsom, répa csíkokra vágva, cékla, jöhet hozzá öntet, vagy némi fehérje a zöldségek közé (sonka, párolt husi, főtt tojás stb.) plusz ha szereted olívabogyó. Néha az is elég, ha pár szelet nyers répát beteszel rágcsálni.

Szóval sokmindent ki lehet találni, és ha egészségesebben akarsz táplálkozni, a szendvicsedre is figyelj oda, miből legyen. Ne fehér kenyér vagy zsömle, inkább teljes kiőrlésű, magvas dolgok, ez már önmagában is jobb, de ezeket is változatosan megtöltheted, sonka, sajt, grillezett husi, esetleg hal stb.

Na én meg is éheztem!

2013. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szivi:)

Még annyit, h sok rostban gazdag ételt is vihetsz, pl. győri jó reggelt, teljes kiőrlésű kenyér, v keksz győri édesnek van teljes kiőrlésű, magvakat; mogyoró, mandula, dió, kesudió, vannak ezek az összemixelt, de ha drága, akkor vegyél külön-külön meg mindent amennyi kell, azt tett egy zacskóba.

2013. febr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2013. febr. 28. 15:04
 6/7 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Én most éjszakás voltam és paleózom. Vittem magammal nyers káposztát, egy almát, meg egy fél fekete retket. Ezen kívül rágcsának egy kis sózott, pörkölt mandulát ettem. Vidáman elvoltam reggelig.
2013. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, köszönöm a választ! :)
2013. febr. 28. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!