Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az öregek mitől olyan strapabí...

Az öregek mitől olyan strapabíróak? Soha nem diétáztak, mégsem betegek.

Figyelt kérdés

Hogy lehet az, hogy sok idősebb rokonom makk egészséges, életében nem diétázott, nélkülözött fiatalon, volt hogy éheztek. Szalonnát, zsíros kenyeret ettek jó sok sóval, bort ittak, sőt, kenyeret ettek mindenhez, krumplit stb. szóval minden olyat, ami elvileg egészségtelen.

Mégis hogy lehet, hogy semmi bajuk 80 évesen, aki meg odafigyel az étkezésére, az 30 évesen olyan, mint egy két lábon járó árnyék?



2013. márc. 4. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy hogy azok nem egészségtelen kaják, hanem egészségesek!!!
2013. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Talán mert nem egész nap ültek az irodában, hanem volt kert, házi állat, és "rendes" munka.
2013. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hírdetsd az igét, le taplalkozasharcmuves-sel, ezek igen is egészséges kaják !!!
2013. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De nem lehet a házimunkára sem fogni, hiszen sok ember munka után sportol. Szóval hol lehet a baj?

Én akkor sem lennék olyan erős, egészséges, ha minden nap szalonnát és kenyeret ennék, aztán futnék 2-3 kilométert.

2013. márc. 4. 13:40
 5/12 A kérdező kommentje:
A nagyapám több fát aprítana fel 1 óra alatt, mint bármelyik kigyúrt zöldségevő :)
2013. márc. 4. 13:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért a napi 1 óra sport, meg az egész nap kint a kertben/mezőn teljesen más.
2013. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
egyszerű a válasz az ő idejükben volt talán 1 tv meg egy rádió a komplett faluban,meg egy kocsi ami az orvosé volt vagy az elnöké nem volt annyi káros anyag kibocsájtás nem mint ma,amiket ma eszünk jelentős mértékben kezelt élelmiszerek és ez tök mindegy hogy pékárú,vagy gyümölcs.rengeteget mozogtak ellenben a mai fiatalok 10-akárhányéves koráig akik járni nem birnak mert csetlik botlik apa anya hordja kocsival a neten lógnak telefon nélkül x.arni nem képesek.ami azért szép mert elméletben a ma iskolában egyetem tanuló embereknek kellene majd eltartania az adójából a szüleit nyugdíj formájában,amennyiben a Taigetoszi szelektív értékrend használatban lenne,ma nem látnál gyereket az utcán..gyenge életképtelen önálló gondolat hiányában online életvitel....azért olyan beteges harmatgyenge kis picsogó b.zik mint amilyenek
2013. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
:) utolsó, ezen jót nevettem és teljesen igazad van.
2013. márc. 4. 13:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez így van. Falun gyakorlatilag gyerek koruk óta dolgoztak, tehenet fejtek, kapáltak stb, korán keltek, nem unatkoztak, rádiót hallgattak, tvt keveset néztek/néznek, és hogyha megfáztak kikúrálták magukat házi gyógymódokkal. Mi már mindennel orvoshoz megyünk, esszük a sok egészségtelen kaját és valóban a napi pár óra edzést nem lehet hasonlítani egy egész napos levegőn lévő kapáláshoz. Nem használtak annyi vegyi anyagot mint mi, teljesen máshogy nőttek fel. Az ember tényleg azt hinné h egészségtelenebbül éltek meg a higiéniát nem ismerték (pl. pottyantós wc vagy kinti mosakodás), de hozzájuk képest mi élünk egészségtelenül. Nagyim 80hoz közelít, állandóan pörög még most is, szellemileg is fitt, tyúkokat etet, gyomlál, kapál, igaz jár kórházban, de a mai 20-30 éveseknek több bajuk van mint neki. Régen a depressziót még csak nem is ismerték annyi teendőjük volt. Fiatal korukban nem kellett streszelniük, volt állásuk, nem úgy mint manapság az embereknek. Az életvitel teljesen más, szerintem már csak rosszabb lesz.
2013. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi h bírom amikor bevásárlásból jönnek, 4 felpakolt szatyor a kezükben, fele akkora nénik mint én, én meg az utazótáskámtól majd megszakadok :)
2013. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!