Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen orvoshoz tudnék ezzel...

Milyen orvoshoz tudnék ezzel a problémámmal fordulni?

Figyelt kérdés
Kicsiként túlsúlyos voltam. Általános 8. osztály végén nekiálltam a Norbi Update-nak és 8 hónap alatt több, mint 30 kg-t fogytam. A kódok szerint ettem, jól éreztem magam, minden jó volt. Azonban sajnos átestem a ló túloldalára és kórházban is voltam amiatt, hogy szinte semmit nem ettem egész nap. Ez volt kb 4 éve. Most ismét ott tartok, hogy naponta egyszer eszek, ami vagy egy tál müzli vagy vmi igen kis mennyiségű kaja, meg iszok két bögre teát. Néha 1-1 gyümölcs vagy joghurt emellett délután, de ez nagy ritka. 23 éves, 170 cm, 54 kg vagyok. Nem akarok többet fogyni, nem érzem jól magam így sem, de nem tudok enni, nem vagyok éhes. Sokszor ha nem szólnak, hogy egyek, akkor elfelejtem. Az Update-os étrend óta törekedtem arra, hogy egészségesen kajáljak. Mára ebből az maradt, hogy nem eszek cukrot, kenyeret, cukros üdítőt, zsíros ételt, vörös húst, fehér lisztes dolgokat és hasonlók. Tisztában vagyok vele, hogy attól, hogy egészséges kaját eszek, nem élek egészséges életmódot, nem táplálkozom egészségesen. Szeretnék vmilyen orvosi segítséget kérni, vagy vmi étrendet összeállíttatni magamnak. Kihez tudok fordulni?
2013. márc. 10. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább dietetikushoz kéne fordulnod.Ilyen általában minden kórházban van,de biztosan a neten is találsz.
2013. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A dietetikus rontana a mostani étkezésén.


Kérdező, miért nem eszel? Ha élni akarsz, enni kell, ez a nyűg az élettel jár. Ha nincs élni akarás benned (nem eszel) akkor pszichológus segítségét igénybe veheted.


Amin változtathatsz: napi egy étkezéssel lehet egészségesen élni (!) de az zsíros, húsos étkezés legyen, ne müzli meg tej. Az update kaják egy része tele van gluténnal és szójával, ezek krónikus betegségeket okoznak. Ha az emésztésed sérült, gyengült azon a legtöbb orvos nem sokat tud segíteni, nem ismerik a problémát. Ha ezért nem kívánsz enni, akkor képzett akupunktőr szakorvos helyre tudja állítani annyira a tested működését, hogy újra kívánj enni, a jó minőségű ételből energiához jutsz, ez az emésztésedet erősíti (pozitív ördögi kör). Ha az ellenkezőjében jár az ember, romlik az emésztés, tovább csökken az étvágy, az nagyon veszélyes állapot.

2013. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Utolsó: miért rontana a dietetikus??
2013. márc. 11. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!