Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorrezisztens vagyok. Mit...

Cukorrezisztens vagyok. Mit kell ennem, mennyit kell mozognom? Visszaállítható a folyamat? Igaz, hogy paleo táplálkozást kell folytatnom?

Figyelt kérdés

#táplálkozás #paleolit #cukorrezisztens
2013. márc. 16. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy az inzulinrezisztenciára gondolsz. Ha vannak rizikófaktoraid (túlsúly, mozgásszegény életmód, egészségtelen táplálkozás), akkor ezek javításával rengeteget tudsz tenni magadért. A sport akkor is segít, amikor - még - nem okoz számottevő fogyást. Érdemes amennyire lehet, visszaszorítani a szénhidrátfogyasztást (sokkal kevesebb kenyér, krumpli, tészta, rizs, édességet egyáltalán ne). A kevés bevitt szénhidrát inkább lassan felszívódó formában kerüljön be (pl. teljes kiőrlésű kenyér). A gyümölcs jó, de túl sokat - főleg kezdetben, amíg esetleg túlsúly van az emberen - abból sem szabad enni, mert cukor van benne (az édességnél természetesen klasszissal jobb). A zöldségfélék, sovány húsok, savanyított tejtermékek teljesen rendben vannak.

Ha fiatal, vékony, sportos, egészségesen táplálkozó ember vagy, főleg ha volt I-es típusú cukorbeteg a családban, akkor sajnos sokkal korlátozottabbak a lehetőségek. Ebben az esetben autoimmun folyamat lehet a háttérben, amit jelenleg sajnos nem lehet számottevően befolyásolni. Viszont a későbbi szövődmények elkerülése érdekében rendkívül fontos a sport, az ideális testsúly és a mérsékelt szénhidrátfogyasztás tartása.

2013. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nagyontamas ***** válasza:
48%

Az előttem szólóval egyetértek. Tulajdonképpen a táplálkozási tanácsai, a laza paleo elveivel hasonlatosak.

Ha paleózol, akkor elhagyod a tejtermékeket, a hüvelyeseket, és a magas ómega 6 tartalmú olajokat is.

Nem kevesebb kenyeret fogyasztatsz, hanem egyáltalán mellőzöd a gabona termékeket.

Helyette sok halat, húsféléket, salátákat, tojást magféléket (dió, mogyoró, mák stb), és a belőlük készült lisztek felhasználásával készült, nyírfacukorral édesített sütiket továbbá, gyümölcsöket ehetsz. Kerüld a szeszes italokat, különösen a söröket (sajnos a sör úgy hat, mintha szőlőcukor oldatot innál). Gyümölcslevek helyett is inkább gyümölcsöt egyél, mert annak alacsonyabb a glikémiás indexe!

És igen, így egészségesen tudsz élni!

2013. márc. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 15 éves vagyok. Nincs túlsulyom, de az átlagos soványabb vagyok. Sose tudtam elhízni ezért sok csokit ettem amitől már a testem nem érzékeli az inzulint így nem hízom. Ez azonban egy idő után cukorbetegséghez vezethet. Ezért kell életmódot változtatnom és bocsi véletlenül elírtam nem cukor hanem izulinrezisztencia.
2013. márc. 19. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!