Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vizelet ph értéke mennyi...

A vizelet ph értéke mennyi idő alatt tud változni étrend és tea hatására?

Figyelt kérdés
Ha elkezdtem lúgosító étrendet folytatni és lúgosító teát inni, szerintetek mennyi idő után érdemes lakmuszpapírral ellenőriznem, lett e változás? Jó lenne úgy lemérni először, hogy már tényleg történt valami, hogy motiváljon:)

2013. márc. 24. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Soha nem fog változni:)

A vizelet ph értéke állandó. Ha valamilyen irányba eltolódott, akkor az betegségre utal. A testünkben kifinomult pufferrendszerek működnek. Ezek a fehérjepufferek azért felelnek, hogy a testünkben a ph érték állandó legyen. Ha savasat eszünk, lúgosítják, ha lúgosat, savasítják, nem lehet beleavatkozni. Ha a ph valamerre tolódik, az betegség jele, valamitől felborult az egyensúly. A testünk különböző részeinek más a phja. A nemiszerveké savasabb, a gyomor is savas, a többi terület közel semleges.

2013. márc. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de akkor nem értem:) Az orvos azt mondta túl savas vagyok, lúgosítsak és ezt szerettem volna valahogy ellenőrizni, hogy sikerül e. Akkor ez a módszer nem jó erre? Vagy hogyan tudnám leellenőrizni?
2013. márc. 25. 10:31
 3/6 anonim ***** válasza:

A lobbi és a sok gyógyhatású készítmények eladásából származó jutalék mozgatja csak őket. A savasságot laborban mérik, a vér phja árulkodó, ha megváltozott, de az betegségre utal, nem táplálkozási szokásra. Ha a húgysavad szintje emelkedett meg, annak is lehet özön oka. Lehet köszvény, lehet komoly fizikai megterhelés után volt a vérvétel, lehet túlzott fehérjebevitel, sok purinban gazdag élelmiszer, stb.

Kérdés, mire értette, hogy savas vagy

2013. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A vízelet pH-ja egyáltalán nem állandó. A vér pH-ja állandó, de éppen azért, mert a veséd úgy szűri ki a véredből a káros anyagokat, hogy a véred pH-ja állandó maradjon -> ebből kifolyólag a vízelet pH-ja folyamatosan változik. Ez normális.

Viszont ebből az is következik, hogy a véred pH-ját nem tudod befolyásolni. Ez az egész lúgosítás dolog egy marketing és szélhámosság. Nagyon drágák a "Lúgosító kaják/italok", óriási bevételük van a cégeknek ezekből... Persze ahhoz hogy ezeket az irtó drága "csodaszereket" el tudják adni, muszáj reklámozni, cikkeket írni, megtévesztő reklámkapmányt folytatni.

Nem azért írom ezeket hogy lelombozzalak, csak ne hagyd hogy becsapjanak.


A gyomrodba 1,2-es pH-jú a gyomorsav. Ezt a közeget nem tudod meglúgosítani, bármi ami a gyomorba kerül, azt ott a gyomor pH semlegesíti. Ha némi lúgos folyadék mégis átjut a vékonybélbe ahol felszívódik, jön a második dolog, a vese. Ez kiszűri a lúgosító anyagot a véredből. A tested pontosan be tudja állítani a pH-t, midnenféle savas vagy lúgos anyag nélkül is.


Az orvosod nem valamilyen természetgyógyász véletlenül? Kérdezz meg egy belgyógyászt erről a lúgosításról. Komolyan. Én is az orvosi egyetemen tanultam arról amit most írtam.

2013. jún. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Saját tapasztalatomról írók! Húgysavkövem volt, mert sok üdítőt és vöröshúst fogyasztottam. Blemaren pezsgőtablettával (ami receptes) el lehet érni a vízelet 7,7-8 PH szintet amíg az ember szedi. Ezt akkor írják fel ha kisebb húgysavkővet kell elhajtani. Nálam bevált. Számít, hogy mit eszünk. Most már szénsavmentes ásványvíz iszok, zöldséget ami lúgosító vagy banánt, ritkán eszek vöröshúst inkább fehéret és igyekszem több vízet inni napi legalább 2-2,5 litert. Ennek köszönhető már két éve nem újúlt ki a húgysavkövem. A jelenlegi ultrhang vizsgálatom is ezt bizonyította.
2023. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nagyonn is számit, hogy mit eszünk és iszunk!!!
2023. okt. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!