Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik, hogy ha egy...

Mi történik, hogy ha egy lisztérzékeny olyat eszik amit nem szabadna? Milyen tunetek lehetnek?

Figyelt kérdés
Ja es az ilyen betegek kapnak vmi tamogatast? Mert egy kenyer is 800-1800 ft....

2013. márc. 28. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Vannak olyan lisztérzékenyek,akik ha csak lisztport szippantanak be attól is elájulnak.Vannak olyanok akiknek hasmenése , hányás,bőrkiütése van ha glutént evett.

Van olyan akinek nincs semmi problémája, de a bélbolyhok mindenkinél károsodnak, ami könnyen rákosodáshoz vezet.

2013. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van, akinek hosszú diéta után semmi látható tünete nem lesz egy kis "bűnözéstől". Viszont akkor is károsítja ezzel önmagát, elindul az antitestek termelődése és a bélbolyhok károsodása. Másrészt a kontrollok emiatt szükségesek, hogy a diétahibákat ki lehessen zárni. Elvileg évente ildomos gasztroenterológián kontrollra jelentkezni (speciális vérvétel).

Támogatás: attól függ. Felnőtteknek adókedvezmény van, de pl. felsőoktatásban tanulók, gyesen lévők, nyugdíjasok ezt sajnos nem tudják igénybe venni.

A kenyeret sütni érdemes. Úgy sem olcsó, de azért mégse 800 ft :)

2013. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te lisztérzékeny vagy? Vagy valaki a családban?
2013. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
liszérzékeny vagyok és ha liszteset eszek szédülök hányingerem van és görcsöl a gyomrom meg csallánkiütések lesznek a hasamon
2013. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
jah és én a rozskenyeret szoktam enni attól nem vagyok rosszul és az nem olyan drága 150Ft félkiló és az elég nekem két napig
2013. ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, ha lisztérzékeny vagy, nem ehetsz rozskenyeret! A rozs gluténtartalmú! Szoktál járni kontrollra gasztroenterológiára?
2013. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rozskenyeret????

Attól,hogy nem vagy rosszul a bélbolyhaid tönkremennek!!!!

2013. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igazuk van, a rozskenyér abszolút nem nyerő, glutént tartalmaz. Ne a lisztet nézd, hanem olvass utána a neten, hogy mi minden tartalmaz glutént. Nekem a barátom lisztérzékeny, nem is tudtuk, hogy mi a baja, mert folyamatosan ment a hasa. Addigra, amíg kiderítették, hogy ez a baja, a bélbolyhok SORVADNI kezdtek.
2013. ápr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az voltam! Semmi nem történt csak felpörögtem tölle !
2018. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!