Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészséges a banán,...

Mennyire egészséges a banán, mandarin, narancs, ananász és egyéb külföldről behozott gyümölcs?

Figyelt kérdés
Persze sok vitamin megtalálható bennük, de nem árt többet az amit ráfújnak vegyszereket?

2013. márc. 30. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel ezeket meghámozod, talán a héja alá nem jut már abból a vegyszerből.
2013. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egészségre ártalmas vegyszereket nem fújhatnak rá, úgyhogy egészségesek. Persze nem olyan vitamindús, mint a kertben az aznap leszedett friss gyümölcs. A semminél viszont sokkal jobb. Pláne, hogy ananászt nehezen termelnél meg a veteményben. :D
2013. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az élelmiszerekbe sem rakhatnak egészségre károsító anyagokat, még is tele vannak! :D Ezért érdekel engem is a kérdés, mert szoktam ananászt enni, félkész, kész ételeket már nem!


Valaki tudja, hogy mit fújnak rá az ilyen gyümölcsökre?

2013. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na és az is érdekelne, hogy mit takar a "fair trade" azaz organic, magyarul bio banán? Ezekre nem fújnk semmilyen vegyszert, repülővel gyors idehozzák szedést követően? Ez is érdekes kérdés szerintem!
2013. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó sok minden van rajta, itt elolvashatjátok:

[link]

2013. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezért nem reszelek én már régóta sem citrom, sem narancshéjat a sütikbe, pedig némelyik túrós sütiből nagyon hiányzik az íze. Amikor leszedem a narancsok héját, utána mindig kezet kell mosnom, mert úgy ragad, de némelyik alma is tiszta ragacs, hámozás előtt és meg kell mosni.
2013. ápr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Vegyél bio almát, mert ha megpucolod az nem jó, mert a legtöbb vitamin a héja alat van! Vagy termessz magadnak, ez a másik lehetőség, az a legbiztosabb! :)

2013. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!