Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Food Detective és ételintolera...

Food Detective és ételintolerancia tesztek eredménye. Kinek mi lett? Kíváncsi vagyok, hogy kinek milyen eredménye lett, mert egy kicsit gyanús, hogy két embernek közel azonos eredmény jött ki.

Figyelt kérdés

Én az ételintolerancia tesztet csináltattam meg, ami 226 élelmiszert vizsgál. A neten meglepve olvastam, hogy más is 99%-ban azonos dolgokra érzékeny mint én.

Tej, tojás, búza, kukorica...

Vagy ezek hozadékai egymásnak? :s



2013. ápr. 3. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Na most a tej, búza, kukorica annyira természetes táplálékaink, hogy az a természetes hogy érzékenyek vagyunk rájuk.


A hatásaik között van a bélfalunk károsítása, az immunrendszerünk működésének bezavarása, tehát ezek miatt meg egyéb anyagokra is érzékeny lehetsz. Ezek elhagyásával pedig allergiák múlhatnak el.

2013. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem nincsenek allergiás tüneteim (pl hasmenés, puffadás stb) nekem pattanásos a bőröm. 35 éves vagyok két gyerkőc anyukája, sok mindent kipróbáltam már de nem múlt el semmitől a pattanás. Ezért gondoltam, hogy az étellel lehet a baj.

De nekem az is furcsa, hogy aki ilyen vizsgálatot elvégeztet, azoknak ugyan az az eredménye.

2013. ápr. 3. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

A Food Detecteive-t nem tudom leleplezni, azt tudom, hogy a kellemetlen panaszokat, akár csak pattanásokról legyen szó, 1-2 hét tej-gluténmentes táplálkozás, a cukor kerülése gyakran megszünteti.

Nálam, ahogy mostanában kísérletezgetek úgy látom a tejtermékek hatnak igencsak látványosan a bőrömre.

2013. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem is a tehéntej és a tojás jött ki a Food Detective teszten. Pattanásos bőr miatt csináltam meg.
2013. jún. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én elvileg tojásfehérjére(76), búzára(68), kukoricára(51) vagyok érzékeny a teszt szerint. De mindennap eszem kenyeret, és a bőrpír/hámlás ami miatt csináltattuk csak 2-3 hónaponta jött ki, kb fél éve 1-2 hétre. Most akkor szerintetek tényleg ne egyek búzát? Majdnem teljesen vegetáriánus is vagyok, és fogalmam sincs, hogy így mit egyek. Levegőt??? Pedig nem gondoltam volna, hogy pont a búzára vagyok allergiás. Szerintetek lehet, hogy mivel utoljára a vizsgálat előtt azt ettem volt még a véremben? Lehetséges, hogy azért mindenki allergiás tipikusan ezekre a dolgokra, mert a vizsgálat előtt evett belőlük, és még van belőle a vérünkben?
2014. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!