Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rejtett lisztérzékenységet...

Rejtett lisztérzékenységet hogyan lehet megállapítani, milyen eljárással?

Figyelt kérdés

2012. szept. 9. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy rejtett? Nincsenek látható tünetek/haspuffadás, hasmenés,rossz kedv/ ? A lisztérzékenységet legpontosabban a vékonybélből való mintavétellel lehet megállapítani (bélboholy sorvadás), ill. vérvétel is szükséges.
2012. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kipróbálod a diétát. Ha jobban leszel, akkor lisztérzékeny vagy, és a diétát kell folytatnod.
2012. szept. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló! Itt nem pusztán arról van szó, hogy nem eszek almát, mert viszket tőle a szájpadlásom és biztos allergiás vagyok rá! Ha valaki cöliákiás (lisztérzékeny), egy életen át kell tartani egy szigorú gluténmentes diétát. Minden egyes terméket meg kell nézni, tartalmaz e glutént!!!

Feleslegesen miért változtatna az egész étkezési módján az ember, egy életre.

Ki kell vizsgáltatni!! Akár elegendő lehet egy speciális vérvizsgálat is, ami nem nagy dolog!

2012. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Helló! Nekem zöldség-gyümölcs fogyasztása okozott puffadást. Végigvizsgáltak mindent (vérvétel, kilégzéses tesztek) és nem találtak semmit. De mondta a doki, hogy pl létezik olyan, hogy semmi érzékenységem nincs se gyümölcscukorra, se tejcukorra, és valójában lisztérzékeny vagyok, de a gyümölcsök hozzák elő magát a tünetet. Szerintem valami ilyesmi a rejtett lisztérzékenység. Ezt úgy lehet kideríteni, hogy elmégy a gasztroenterológiára, és minden vizsgálaton végigzongoráztok. Van köztük 1-2 kevésbé kellemes, meg halálosan unalmas és hosszú, de ha kiderül, hogy mi okozza a galibát (90 %-ban nem derül ki - nekem a mai napig nem mondtak semmi kézzelfoghatót) az megfizethetetlen értékű információ. Klasszisokkal javul az életminőséged, ha elkerülöd azokat a dolgokat, amik rád többszörösen negatívan hatnak. Sok sikert kívánok a gasztroenterológiás kálváriához!
2012. szept. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
voltam vérvizsgálaton és ott megállapították h nem vagyok lisztérzékeny...de ettől még lehetek rejtett lisztérzékeny?
2012. szept. 14. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!