Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egyszer elkezdem a fehérje...

Ha egyszer elkezdem a fehérje porok szedését, nem ajánlott abbahagyni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Ugyebár tömegnövelés alatt sok proteint kell fogyasztani. Az egyik kérdésem az, hogy a megnövekedett proteinbevitelhez hozzászokik-e a szervezetem? Tehát a tömegnövelés abbahagyása után a kisebb proteinbevitelre nem fog-e a szervezetem úgy reagálni, hogy leépíti az izmokat?

A másik: ha már nem akarok tovább izmosodni, hanem csak szinten tartani, mennyi proteint kell bevinnem a szervezetembe ahhoz, hogy ne veszítsek izomtömeget?


Még viszonylag kezdő vagyok (pár hónapos tapasztalat), 15 éves, 179 cm, 65 kg, mezomorf alkat. De célszerűnek tartom ezt a kérdést már az elején leszögezni,mert bár hatékony a vitamin+tömegnövelő (23% protein) de nem szeretnék - már csak anyagi okokból sem - "aktív korszakom" végéig tömegnövelőt szedni. Segítségeteket köszönöm.



2013. ápr. 4. 22:09
 1/1 anonim ***** válasza:

"bár hatékony a vitamin+tömegnövelő (23% protein)"


23% fehérje, a többi cukor. Hatékony..


Nem lesz semmi, ha abbahagyod. Ha eleget eszel, kevesebb fehérje bevitellel is megmaradnak az izmaid (az izomtömeged). Kérdés, hogy mekkora izomtömeged lesz, mennyit fogsz enni, mennyi fehérjét stb. Egy testépítőnek, jelentős eredménnyel muszáj tartania egy viszonylag nagy tápanyag bevitelt és edzés szintet, különben takarékossági okokból a testünk leépíti a fölöslegessé váló izomszövetet. Na most néhány év kemény munkával már igen szép, izmos testet lehet kapni, de ez lehet hogy súlyzós edzés nélkül, kiszámolt fehérjebevitel nélkül már fogyna magából..


De komoly étrend nélkül is lehet abszolút korrekt, egészséges, szép testet fenntartani, kérdés hogy mi a szint amire az ember vágyik.

2013. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!