Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Bio tech Usa Nitro pure...

A Bio tech Usa Nitro pure Whey gold fehérje por ajánlott?

Figyelt kérdés
Vannak e mellékhatásai és hogy jó e hatásos e ez lenne a kérdésem!

2013. jan. 20. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ajánlott, főleg edzés után jön jól egy tejsavóprotein. Én még reggel is teszem a zabpehelyhez és egy keveset az esti túróhoz.
2013. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nem a termék neve a lényeg. Adhatnak neki akármilyen hyper nevet, ha fingod nincs mit veszel meg.

Az számít mi van benne. Lactalbumin (tajsavóprotein) izolátum lehet vagy koncentrátum vagy ezek keveréke. Ha koncentrátum, ez az olcsóbb és ennek a tojáshoz képest minimálisan jobb a felszívódása. Mivel mindig a természetes kaja az elsődleges a kiegészítőkkel szemben, ezért a koncentrátumnak nem látom értelmét, max. ha nincs időd semmire, csak reggel bedobni egy shake-t. Tehát a koncentrátumot veri a tojás, mert szilárd kaja ha megsütöd, és ezáltal jobban szívódik fel, mint a folyékony tejsavófehérje koncentrátum.

Az izolátumnak már 157%-os biológiai értéke van (az egész tojásnak 100%), teját ez jobb, mint tojás. De tiszta izolátummal az a gond, hogy alig kapható a piacon, szinte mindig keverik a koncentráummal, ezért átb*szás a dolog.

Az izolátumban ha csökkentik a laktózt (tejcukrot) és a tejzsírt benne, rendszerint aszpartámmal ízesítik, aminek egészségügyi hatásairól inkább nem nyilatkozom. Nekem 1 hónapos migrént okozott az az ipari mennyiségű aszpartám anno, természetesen azóta erre a gyártók is rájöttek és rendszerint kiveszik a termékeikből.

Tehát izolátum + ami minimális laktózt tartalmaz + minimális zsírt tartalmaz + aszpartám nélkül = nagyon drága. Olyannyira lehúzás, hogy én nem ajánlom.

Natúr tejsavóprotein koncentrátumot kapsz kilójáért 4,000 forintért. Tápkieg gyártüktól ez minim 5,5k, de a jobbak 7k. Kapsz bele addolt vitamint, olajokat és egyebet. Részemről még így sem éri meg. De sokan ajánlani fogják, szóval hallgasd meg őket is.

2013. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én pedig ajánlom Egy tejsavóprotein koncentrátum is gyorsabb, mint a tojásfehérje, ami csak közepesen gyors!

Ráadásul, ha kiszámolod, akkor rádöbbensz, hogy drágább a tojásból fedezni a fehérjét. De mindenki azt használ, amit akar, én 27 éve eszem protein tápkieget és nincs bajom vele.:)

2013. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a Biotec vagy írhatnánk bármilyen márkanevet a lényeg. A proteint eleve szilárd étkezéseddel is megeszed. Gondolom káros mellékhatások a hústól, a tejtermékektől, stb. stb. nincsenek. Akkor hogyan lenne egy koncentrált formában megevett whey, kazein, tojás protienitaltól (tápkieg.)?!
2013. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!