Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudna hízni a barátnőm,...

Hogyan tudna hízni a barátnőm,163 cm 44-45 kg,13 éves?

Figyelt kérdés

Kivannak a bordái, nem tud hason feküdni úgy kiállnak a medencecsontjai, sehol semmi zsír rajta, és a melle se akar nőni. Sokat mozog, izmos testalkatú, karatézik és sokszor edz, szóval lány létére szinte kockás a hasa. Nagyon gyors az anyagcseréje, naponta akár 3szor is elmegy nagyvécézni, az orvosok szerint ez lehet az oka annak hogy nem hízik. Genetikailag is vékony. (( és még nem menstruál 13 és fél éves létére )). Sok cukros üdítőt iszik, sok édességet eszik, meg ebédre sem kis adagokat eszik, imádja a húst, és néha olyan adagokat pusztít el mint egy 40 éves férfi. Viszont van hogy egész nap nem eszik mert nem éhes és nem nagyon érdekli hogy az egészséges élet része hogy rendszeresen táplálkozik. De az ilyen tévhitekből már mentesítettem, mondtam hogy ha nem éhes akkor is egyen minden étkezésnél.


Tudnátok mondani tippeket, miket egyen, miket ne egyen, de lehetőleg ne rontsa el vele az egészségét?

..+ Baj ha sok kenyeret eszik?



2013. ápr. 5. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Amiatt, hogy még nem menstruál, nem kell szerintem aggódni. Van, akinek hamarabb, van, akinek később jön meg. Az átlag 10-15 éves kor között váltakozik. Persze a későbbiekben ez a nagyon aktív sportos életmód befolyásolhatja a ciklusát.

Próbáljon meg szedni B-vitamin komplex tablettát, és szedhet magnéziumot is a sport miatt. A B12 vitamin étvágynövelő hatású, a B6-Mg pedig segíti az izomműküdést, és az idegrendszer működését. Egyen sok gyümölcsöt, zöldséget, fontos a megfelelő C vitamin bevitel is.

Én hanyagolnám a cukros üdítőket, főleg az étkezések előtt, mivel rontja az étvágyat és a folyadék ráadásul telíti a gyomrot is. A gyomorfeszülés csökkenti az éhségérzetet, és a vércukorszint emelkedése is.

Ennie kell, főleg ebben a korban nagyon fontos a helyes táplálkozás. Sportoló létére tudnia kellene.

A kenyér, bár nem egészséges, viszont hízlal, tele van szénhidrátokkal.

Hogy miket egyen...nos itt van egy honlap a hízókúráról, a vége felé van egy diéta, bár ez nagyon legyengült szervezetek számára van kitalálva, de hátha lesz pár ötletetek:

[link]

2013. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Baj ha sok kenyeret eszik, például a gluténtól egy jó kis pajzsmirigy túlműködés is jelentkezhet.


Egyébként meg nem kell hizlalni, ha nem inna cukros üdítőket, nem enne kenyeret, de a szülei figyelnének hogy az étrendje zöldségeken, húsokon alapuljon, akkor nem lehetne semmi gond.

Úgy, hogy tápanyagszegény üdítőket, kenyereket fogyasztunk, már rengeteg probléma szóba jöhet vitaminhiányoktól kezdve, bezony.

2013. ápr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként pajzsmirigy alulműködés lehetne a probléma, nem a túlműködés. És igen, ha autoimmune thyroid disease-ed van, akkor ne egyél glutént tartalmazó anyagokat. Azért nem hiszem, hogy a barátnőjének autoimmun betegsége lenne.
2013. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Eddig kizárólag a pajzsmirigy alulműködés - fáradtság, hízékonyság illetve a pajzsmirigy túlműködés - túlzott pörgés, álmatlanság, alacsony testtömeg/soványság kapcsolatokról hallottam.


Illetve úgy tudom, hogy igen gyakoriak az autoimmun betegségek, kezdve a bármilyen kis apró ekcémákkal..

Pajzsmirigyet érintő autoimmun betegségeknél a lisztérzékenyek között 80%-os érintettségről tudok, ha ez nagyjából igaz, és felismerjük azt, hogy a lisztérzékenységnek számos fokozata van, akkor azt mondom egy 30 fős gyerek csoportból, legyen egy osztály simán lehet néhány gyereknél kezdődő autoimmun betegség. Nyilván idővel teljesedik ki, illetve idősebb korosztályban már több érintett lesz..


Általában pedig nem szokás felismerni ezeket, ugye tehát látszólag ritkaságszámba mennek. Hát vagy nem.

2013. ápr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pedig a kenyeret imádja arról nem tud leszokni :s

A cukros üditőkről azért lesz nehéz leszoknia mert sulira is olyan teát rak anyukája amibe van vagy 10 kanál cukor, én meg se birom inni olyan cukros :D

2013. ápr. 5. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
Ezekkel előbb-utóbb elkezdhet még hízni, de nem fog örülni a hájnak. De a cukorbetegségnek sem.
2013. ápr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!