Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anya nagyon zsirosan, olajosan...

Anya nagyon zsirosan, olajosan foz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szinte tocsognak a kajak a zsirban, olajban. Naturan is meg lehetne sutni a csirkemellet, de nem teszi, hiaba kerem. Felre se rak nekem 2 szeletet, hogy kisussem magamnak...


Rosszul vagyok minden nap a kajaitol. Mit tegyek? Szepen kertem eddig, de nem segit. Azt meg nem engedi, hogy magamra fozzek.


2013. ápr. 12. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Akkor mást nem nagyon tudsz tenni, minthogy veszel egy csomó papírtörlőt és finoman leitatod az olyan kajákról, amikről le lehet. (Pl rántott hús vagy ilyesmi)

A főzelékek, levesek meg ha tocsognak, egyél belőlük nagyon keveset.


Egyébként meg meg vagyok lepődve anyukád önfejűségén. Tudatos, egészségre törekvő gyereke lenne, de ő hajthatatlanul gyártja a szart. :/

2013. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Anyukád mikor ér haza és te mikor érsz haza?


Ha iskolás vagy biztos van lehetőséged és időd kisütni valamit, mielőtt édesanyád hazaér. A legjobb ez a megoldás lenne, ha ő ennyire nem hajlandó kompromisszumra. Ha rosszul vagy a zsíros ételektől ne erőltesd, komoly bajaid is lehetnek tőle, mert valóban nagyon egészségtelen!

2013. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Menj be a konyhába,miközben főz és mondd neki akkor.Hátha nagyobb hatása lesz.

Vagy kész az első kaja,és mondd neki hogy az első túl olajos,zsíros lett,a másodikat ne úgy csinálja.

Mellesleg,jobb lenne tényleg ha főznél te .Hány éves vagy?Ha mondjuk 18-19 akkor mondd neki hogy már simán megengedhetné.ha meg csak 15-16-17 vagy,akkor mondjad hogy egyszer úgyis meg kéne tanulnod és hogy nem árt egy kis önállósság.És akkor főzz te.

Vagy megemlíthetné apukád is vagy nagyszülők.Meg ha jönnének vendégek akiknek főz,akkor ha ők is finoman elmondanák neki párszor,akkor rájuk hátha hallgatna.

2013. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy komolyan fáj a hasad és rosszul vagy az ilyen jellgű ételektől. Ha ez sem hatja meg akkor semmi...
2013. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem dolgozik. A fozes meg a takaritas a maniaja, sosem segithetek.

16 vagyok. A leitatas sem segit, mert epeholyagmutetem volt, tehat konkretan napi 10 g zsir a megengedett, es annyitol nem vagyok rosszul. De igy meg egesz nap gorcsolok, mint mikor koveim voltak.

Mellesleg a doki is leb@szta anyat, mert 15 evesen tele volt kovekkel a holyagom, es ez nagyon ritka.

2013. ápr. 12. 14:05
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Jézusom. Anyád komplett idióta, már bocs!
2013. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Apukád van, esetleg nagyszüleid, akik beszélhetnének anyád fejével?


Ha nincs más, akkor a gyámhatóságon jelentsd hogy anyád gyakorlatilag az egészségedet és az életed veszélyezteti, az orvosi parancs nem vicc...

2013. ápr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne edd meg azt amit anyud csinál. Egyél bármi mást, szendvicset, vagy valami. Ha látja hogy otthagyod állandóan a főztjét akkor el fog gondolkodni rajta valószínűleg. Én sem ettem meg sose azt amit nem szerettem, hanem főztem magamnak... olyan meg nincs hogy nem engedik... csak nem fog lekötözni hogy akkor most semmit nem ehetsz.
2013. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet és kiröhögnek ha egészséggel kapcsolatos témát osztom. Nekem sem rak félre. Még a "natúr krumpliba" is olajat tesz. Nekem is hányingerem van. Ez ellen nagyon tenni nem lehet. Konzervatívak, az ételnek finomnak kell lenni, nem egészségesnek. Sajnos.

Én most akarok váltani zöldség/gyümölcs esetleg főtt hús menüre, mert kezdek hízni is. Idegesít a sok lisztes, zsíros, olajos, pörköltes menü. Tudom örvendenem kellene, hogy legalább főznek rám, de nekem most az egészség fontosabb lenne.

2013. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!