Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mostanában nem eszem, csak...

Mostanában nem eszem, csak viszonylag keveset, nem kívánom annyira, mégis hízok, mitől van?

Figyelt kérdés
14 vagyok, szóval nem szeretnék fogyókúrába kezdeni, így is keveset eszem, de egyszerűen hízok, és nem tudom mit tehetnék, hogy ez normális, hogy egyszer hízok egyszer nyúlok. Régebben szinte túl sovány voltam, aztán ahogy szélesedett a csípőm, minden oké volt, most meg csak megy fel a hasamra meg a combomra a fölösleg. Február-márciusban fogyókúráztam (nem drasztikusan) de 2x is beteg lettem, szóval abba hagytam és most normálisan eszem.

2013. ápr. 15. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
mozogsz valamit? orvossal már beszéltél?
2013. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem sportolok, de mozgok, meg a legtöbb helyre gyalog megyek. Az meg hogy orvoshoz forduljak fölösleges lenne, 46 kg vagyok, kiröhögnének. Nem durva, csak engem zavar egyre jobban, hogy eltűnik a jó kis csinos alakom, és nem tudok mit csinálni, hiszen alig eszem.
2013. ápr. 15. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy alig eszel csak ártasz magadnak, mert a szervezet úgy van összerakva, hogy amikor azt hiszi éhezik akkor gyorsan raktározni kezd. Plussz te most vagy abban a korban, hogy nagyon sokat változol így a szervezetednek több energia kellene, és ő most inkább pánikraktároz, vagyis amit eszel abból mindből zsírt csinál. Inkább többször kellene enned keveset, és felüléseket, combizomgyakorlatokat végezned. A séta ajnos nem elég. Kezdj el valamit sportolni, vagy menj el táncolni, a fogyókúrát meg sürgősen felejtsd el, mert mint ahogy írtad csak beteg leszel. A fogyókura ráér, ha befelyeződik a pubertás korod.
2013. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Próbálj meg egy rendszert bevezetni az étkezésedbe. Nem kell fogyókuráznod ahoz, hogy fogyj. Reggel próbálj meg, ha időd futja többet enni, kevés szénhidrátot bevinni. Szénhidrátos kaja mehet mondjuk délig, utánna nap közben egyél sovány húsokat, rizzsel zöldséggel, vagy kevés burgonyával. Este meg inkább tejterméket gyümölcsöket. Ha nap közben pedig esetleg éhes vagy, akkor zöldség, gyümölcs a favorit. Nagyon jól telít a banán turmix is neten van hozzá sok jó recept is. Remélem tudtam segíteni.
2013. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem fogyókúrázok, csak nem mindig van étvágyam. Ma pl.:

reggeli: 1 bögre kakaó+kicsi pehely

iskolában 8-16-ig 2 szalámis zsemle paprikával

ebéd: sült krumpli, hal

vacsora: joghurt

2013. ápr. 16. 18:14
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Az, hogy 46kg vagy az egy dolog, mert ha például csak140 cm vagy hozzá, akkor 46 kilósan is túlsúlyosnak számítsz!
2013. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
164 cm vagyok, nem vagyok túlsúlyos.
2013. ápr. 18. 19:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne akarj az újságok címlapján szereplő lányokhoz hasonlítani, mert bármennyire is úgytűnik azok a képek hamisak. Valódi emberekről készülnek valóban, de annyi retusáláson mennek keresztül, hogy az eredeti és a végeredmény köszönő viszonyban sincs egymással. Hidd el, úgy vagy tökéletes ahogy vagy, arra figyelj, hogy egyél rendesen, és sportolj rendszeresen. Ha csak annyit teszel, hogy naponta csinálsz 20 felülést már sokat teszel, segít formában tartani a hasizmodat, és a számodra nem tetsző domborulatokat is képes eltüntetni, hidd el, tapasztaltam. Azt hogy mások mit mondanak sz@rd le magasról, mert csak azért teszik mert féltékenyek és cukkolni akarnak. Ha van olyan aki most azt teszi annak akkor sem lennél tökéletes, ha tényleg az lennél.

14 évesen még ne akarj tökéletes testet, majd akkor, ha már véget ért a nővé érésed, mert addig még rengeteget fogsz változni, legfeljebb segítsd a tested egy kis mozgással, de semmi féle képenn ne ételmegvonással!!

2013. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rászokom arra, hogy renderesen csinálok 20 felülést minden nap. Eddig csak akkor csináltam, ha épp rám jött hogy legyek fitt. Meg igyekszem délelőtt többet, délután kevesebbet enni. Ezt nehéz lesz megvalósítani, mert van hogy csak 4-kor tudok ebédelni, ezért későn kívánom a vacsorát.
2013. ápr. 19. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!