Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A fokhagyma nyers fogyasztása...

A fokhagyma nyers fogyasztása jó a pajzsmirigy rendellenes működésére!?

Figyelt kérdés
csak tudom ,hogy jótékony hatással bír

#fokhagyma.eves
2013. máj. 4. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Az a jótékony hatás KEVÉS.


Túlműködés vagy alulműködés?


Meg kell nézni, hogy szükséged van-e szelén pótlásra (ez NEM MINDIG JAVASOLT!) illetve hogy a probléma köthető-e a gluténfogyasztáshoz. Ezek a legtöbb embernek segítenek gyógyszer nélkül, már néhány hónap alatt.


Mellette lehet kísérletezni KIEGÉSZÍTÉSKÉNT gyógynövényekkel, de ugyan így akupunktúrával, köpöly terápiával, akár még homeopátiával is.. lényeg hogy rendbe jöjjön a probléma (szerintem).

2013. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az utóbbi az alulműködés van nekem sajnos.ilyen ciszta vagy göbbel 1db
2013. máj. 4. 11:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok betegség származik a ma divatos lisztes-tejes alapú táplálkozásból. Persze nem mondhatom, hogy minden.

De a cisztás betegségek is (például a petefészekben) tipikusan ilyenek.


Nagyon fontos elgondolkodni az étrendi változtatáson, mert számos esetben segíthet, és lehet vitatkozni ezzel de a legtöbb ember nem vágyik gyógyszerekre, műtétre. Meg ezek nem is megoldások hosszú távon és úgy tudom az emberek egészségesek szeretnek lenni (bár ezen a fórumon ez mindig kétségessé válik számomra).

2013. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon sok mindenre jó,de a pajzsmirigy működést nem befolyásolja.
2013. máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de basszus kulcs én grapefruitot eszek fokhagymát sok c-vitamint folyadékot iszok sokat kocogni szoktam futni akkor régebben ittam csalán kamilla citromfű meg mindenféle gyógyteát mecsek gyomorteát a refluxomra nehogy már ne legyek egészséges.
2013. máj. 4. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van :(

Az én szememben ezeknek alig van köze az egészséghez. A citrus és a C-vitamin csak segít bizonyos betegségek elkerülésében VALAMENNYIT, a reflux már eleve árulkodik azokról a rossz táplálkozási szokásokról, amik mellett a pajzsmirigy problémák, IR, gyulladásos betegségek és pl. a pajzsmirigy betegségek is gyakoriak.


Nagyon csúnya téma, tudom.

2013. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó eleve én is nyugtalan vagyok mint mások azért jött ki ennyi bajon fiatalon mert érzékenyebb vagyok az átlagnál meg nem bírom ezt a túl pörgést nehéz elhelyezkedni állásba stb.De én szerintem ,hogy ilyeneket eszek azok egészséges dolgok!
2013. máj. 4. 13:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Jogos. De mégis azt tapasztaljuk, hogy ha ilyenekre figyelsz is, gabona és tej alapú életmód mellett beteg leszel (tapasztaljuk ezt az emberek zömén).


Ezért sok helyen indul ott az életvezetés, hogy a mindenképpen megbetegítő hatású anyagokat kizárják (gabonák, tejtermékek, mesterséges adalékanyagok fölösleges fogyasztása) ÉS utána akkor jönnek a járulékos jó hatású dolgok:


A vitamin kiegészítés, a gyógyteák, az egészségmegőrzést segítő, nyugtató ('stresszűző') gyógytornák-edzések.


Nálam ez így épül fel, biztos van más út is én ezt találtam megfelelőnek saját magam és persze más emberek példájából is okulva.


Problémának tekintem, amikor egy ember valamit tesz az egészségéért, de az alapok fölött meg szemet huny. Például mostanában műtötték szép nagy epekővel egy elvileg qigongot gyakorló nő ismerősömet. Na most az szép és jó, hogy ő a maga módján gyakorol (bár az egész kivitelezés felől vannak kétségeim) de ezzel az általánosan rossz táplálkozási szokásait nem tudja ellensúlyozni. Ezt igaznak találom a vitamin, gyógynövényfogyasztásra is. Segítenek, de ha csak önmagukban állnak, sajnos sokszor kevésnek bizonyulhatnak.

2013. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De én nem eszek állandóan cukros dolgokat meg leveket (tehát értem ezalatt cukros rostos levek űdítőitalok nem alkoholizálok nem eszek nap mint nap süteményt péksüteményt sem stb. inkább ilyen szénsavmentes ásványvízet iszom.)


Én a nyugtalanságra fogom a refluxomat a magas vérnyomnásomat pajzsmirigy problémáimat is.


Hát eleve önbizalomhiányos vagyok szerencsétlen .De ezen ront még hogy félek mindentől és hát hogy nem akarnak felvenni állásba sem.

2013. máj. 4. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!