Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukor vagy az édesítőszer...

Cukor vagy az édesítőszer egészségesebb?

Figyelt kérdés
Tudom, a méz... De a 2 között? Ahogy elnézem az internetet, a cukor sokkal károsabb, mint az édesítőszer.
2009. okt. 1. 08:34
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
50%
Oké. Elfogadom hogy egy teljesen mesterséges dolog károsabb mint a cukor. Viszont bazki lásd már meg, hogy cukorból egy átlagos magyar ember napi 50-100 grammot minimum megeszik különböző péksütik, csokik, torták, készételek, szószok, stb formájában, míg édesítőszerből 1 GRAMM elég. Az meg semmi.. És nem véletlen hogy azóta vannak cukorbetegek dögivel, mióta elkezdték kivonni a cukrot a különböző növényekből és besorolták az "alapélelmiszerekhez". Én nem eszem cukrot és nincs rossz fogom, nem vagyok elhízva kicsit sem, az összes vérképem tökéletes, és nem voltam beteg 3 éve. (mióta nem eszem sz*rokat). Gondolom ez is csak véletlen, engem nem érdekel, nem fogok cukrot enni, éljen az édesítőszer :)
2009. okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
59%
Én attól hogy tudom, hogy egészségtelen eszem dögivel mert imádom, a vérképem ennek ellenére tökéletes, testindexem alapján soványnak számítok, a szar fogaimat meg sajnos genetikai úton örököltem. Mindenkinek a saját anyagcseréjéhez és életviteléhez kéne igazítania a cukor, szénhidrát és zsírfogyasztást. Egyébként tudod mióta vannak cukorbeteg emberek?? Nem, nem azóta mióta cukor van. Azóta mióta az elkényeztetett pénzes lusta tetűk mással sem rakják tele a hűtőjüket mint instant kajákkal és süteményekkel. És nem étkeznek normálisan. És mióta olyan fokú étkezési rendellenességek léteznek, hogy valaki undorodik a zöldségektől. Nem a cukor miatt van ennyi beteg ember, azok miatt akik nem tudnak mértéket tartani viszont lusták arra, hogy főzzenek maguknak és sok mesterséges anyagtól teljesen felborul az emésztésük, a szervezetük működése. Érdekes, a mi családunknak nincs ilyen baja (pedig kurv@sok édességet eszünk) mert igazi falusi dinasztia vagyunk és imádjuk a magyar konyhát:)
2009. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
72%

Féligmeddig igazad is van ebben, sőt nagyrészben. Az a mai elkorcsosult generációk fő oka az egészségtelen életmód. Nem sportol, de eszi a sok sz*rt. Sajnos gyakorlatilag az összes hétköznapi kajában van cukor. Ketchuptól elkezdve, az összes szószon át, estig lehetne sorolni. Bár ha minden más stimmelne akkor a cukorra sem lenne ennyire kihegyezve a dolog, de sajnos a mai emberek azt sem tudják hogy mennyi a napi folyadékszükségletük (aki azt hiszi 2 liter az téved.. kapásból azért mert ez testsúlyfüggő úgyhogy nem lehet mindenkinek ennyi..), arról meg pláne fogalmuk sincs hogy a fehérjét eszik-e vagy isszák, nemhogy grammra kiszámolva a napi szükségletet. pedig szerintem ez nem olyan dolog hogy a sportolók elég ha tudják, hanem MINDENKINEK tudnia kellene.


A cukor egy egyszerű szénhidrát. Agyon van finomítva, és a szervezet gyakorlatilag nem tud vele mit kezdeni. Egy időpont van a nap során amikor cukorra van szükséged, az pedig edzés után van közvetlenül, az izmok gyors glikogén visszatöltéséhez. Akármikor máskor eszel cukrot az megy a zsírba, mivel a szervezet mást nem tud vele csinálni. Az pedig hogy te, vagy akárki más ennek ellenére is olyan (vékony) testömegindexű az annak köszönhető, hogy a testömegindexes dolog egy nagy butaság, mivel nem tesz különbséget a között hogy valaki zsírból 80 kiló, vagy le van szálkásítva és úgy 80 kiló (tehát izmos). Lehet valaki úgy 50 kiló hogy elég izmos meg úgy is hogy alig van rajta izom, és közben ugyanolyan magas. Had ne mondjam hogy a kettő közül melyik az esztétikusabb és az egészségesebb.

2009. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:

Úgy látom neked is igazad van és nekem is csak másra vagyunk kihegyezve, mást tartunk károsabbnak, bár a végére kikerekedett már, hogy inkább egyénfüggő a dolog. Egyébként teljesen átlagos 170 centis nő vagyok, 48-50 kilós testsúllyal amiből zsír nagyjából csak a fenekemen és a mellemen van:) Szóval tényleg elég sovány vagyok a gyors anyagcserém miatt, ezért ehetek cukrot, pillanatok alatt lebontom és ürül is kifelé, nem raktározódik.. Ezért KELL is rendszeresen fogyasztanom, máskülönben elájulok.

Amit még a kérdés kapcsán elfelejtettem, hogy a vércukorszintet a vitaminok is befolyásolják, segítenek helyreállítani azt, így a helytelenül táplálkozók fokozott veszélyben vannak.

A végkövetkeztetésem az, hogy ha valaki alapvetően rendszeresen és viszonylag helyesen táplálkozik, gyorskaják nélkül az nem fog belehalni 1-2 szelet csokiba vagy tortába, semmi baja nem lesz tőle, sőt kell is, hisz glükózzal táplálkoznak a sejtjeink..

Abban a családban viszont ahol a sok sz@rt zabálják nem kéne + cukrot fogyasztani mert tetézi a bajt.

Az édesítőszerekről elmondott véleményemet viszont tartom, sokkal károsabbak, mint a cukor, viszont nem hizlal, plázacicák, anorexiások, hajrá, nektek már úgy is mind1..

2009. okt. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
100%

Azért ebben a hozzászólásodban már van dolog bőven aminek ellent tudok mondani.! Ugye a cukor "kell" mondat alapvetően butaság. Nem kell. Ha sportolsz, és megfelelő mennyiségű és minőségű: fehérjét+cht+zsírt+vitamint+folyadékot viszel be, akkor nem kell cukor. Egyáltalán. Semmi körülmény mellett. Az izmok glikogénraktárai alapvetően tele vannak. Csak az intenzív edzés okoz bennük hiányt. Ezért kell edzés után cukorral pótolni azt, de csak közvetlen edzés után - és jobb cukrok is vannak a sima cukornál, pl szőlőcukor vagy maltodextrin. Minden egyéb esetben normális, komplex szénhidrátot kell a nap folyamán fogyasztani.


És ha esetleg 1gramm cukrot állítunk szembe 1gr édesítővel, akkor lehet h az édesítő károsabb, de a napi 100-200 gramm cukornál már nincs miről beszélni. Végezetül az édesítőnek továbbra sincs bizonyítottan rossz hatása, csak "német, holland, angol, afroamerikai, thaiföldi, stb "Tudósok" állítják.". Míg a cukornak bizonyítottan vannak, ha más nem akkor a fogszuvasodás..

2009. okt. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:

Na jó ez kezd nevetséges lenni. Ha szerinted az édesítőszereknek, ízfokozóknak nincs bizonyítottan káros hatásuk akkor kicsit keveset mozogsz tudományos körökben ahhoz, hogy vitát folytass róla.

A szőlőcukor a természetben csak néhány gyümölcsben fordul elő, a poliszacharidoknak pedig csak alkotórésze a glükóz. Nem tudom ki zabál egy nap annyi krumplit ami elég lenne, én biztosan NEM! A szervezet glükózellátát márpedig folyamatosan pótolni kell, attól még hogy te betanultad a gyúrós szöveget nem lettünk okosabbak, az EGY DOLOG, hogy az izomszövetnek van saját glükogén raktára de az valóban csak intenzív mozgás során szabadul fel. Akkor kérdem én, a sejtjeink mit egyenek egész nap? Édesítőszert??? Pfff. Fejezzük be szerintem itt és most mert kezdesz durva hülyeségeket írni.

2009. okt. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
Te egy ritka nagy idióta vagy már ne haragudj. Mutass már egyetlen egy embert, aki rákos lett az édesítőszertől légyszives. (És ki a f*szom beszélt ízfokozókról?)
2009. okt. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%

Van ismerősötök aki édesítőtől lett beteg? Nincs. Van cukorbeteg ismerősötök? Mindenkinek van..


De igen, tudjuk mi okozza a rákot (pl ezért hívják "dohányzás okozta ráknak", amiben évente 7 millió ember hal meg) Azért mert te nem tudsz valamit, nem jelenti azt, hogy senki nem tudja.


[link]

2009. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó előtti, ha annyira hülye debil vagy hogy mindenbe belepofázol mielőtt visszaolvasnál nem kéne egy korábbi hozzászólásom részletét bemásolni neked:


Tudományos TÉNY: Az arra genetikailag hajlamos sejtben mindig IDEGEN ANYAG váltja ki a rákos folyamatot. Lehet vegyszer, ízfokozó, színező, kismillió féle vegyület. De soha nem természetes. Épp ezért népbetegség a rák, mert az emberek tudatosan viszik a szervezetükbe a sok szart.


A másik: A rák okát az esetek túlnyomó részében NEM tudják megállapítani. Attól még hogy dohányzik valaki egyáltalán nem biztos hogy tüdőrákja lesz. Ha mégis, annak is lehet kismillió egyéb oka. Ha vedelsz mint atom, akkor sem biztos, hogy májrákod lesz. Lehet megdöglesz agyrákban. Csak segg vagy hogy ezt felfogd. Volt olyan kurzusom az egyetemen amin fél éven át ezt tanultam.

2009. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
51%

"Volt olyan kurzusom az egyetemen amin fél éven át ezt tanultam."


Ez a baj látod. Azt hiszed hogy k*rvaokos vagy, mert TANULTAD, közben f*szság. Az édesítő nem okoz rákot, még mindig nem válaszoltál arra a kérdésre hogy édesítőtől rákos embert ismersz, vagy hány cukorbeteget, nyilván azért nem válaszoltál mert egy édesítőtől rákos ismerősöd sincs. Sőt, én még csak nem is olvastam ilyenről. Egyáltalán milyen rákot okoz az édesítő azt tudod? Agyrákot, vagy mi, okoska? Ezt nem tanultad fél évig ugye?

2009. okt. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!