Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukor vagy az édesítőszer...

Cukor vagy az édesítőszer egészségesebb?

Figyelt kérdés
Tudom, a méz... De a 2 között? Ahogy elnézem az internetet, a cukor sokkal károsabb, mint az édesítőszer.
2009. okt. 1. 08:34
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:

Nem érted te hülye f@sz?? Nem tudsz olvasni? Leírtam az előbb. NEM tudják megállapítani egy daganat okát. Egyetlen sejt kilép a sejtciklusból és elkezd vég nélkül osztódni az apoptózisra való hajlandóság legkisebb jelét sem mutatva. És követi a többi, belőle létrejött sejt is. Genetikailag váltja ki valamilyen mesterséges vegyület. Lehet akár szaros édesítőszer is b@zdmeg. És bárhol kialakulhat nem csak a gyomorban vagy a béltraktusban. Nem beszélve arról milyen aranyosan tudnak utazni a vérárammal bárhová.

Ne okoskodj már nulltudás nélkül a saját idióta véleményedet védve. Azt hiszed okosabb vagy egy egyetemi professzornál?

Lehet hogy 1000 emberből egynek sem lesz baja se az édesítőszertől, se az instantlevestől mert ELVILEG minden forgalomba hozott cuccot letesztelnek. Viszont ha ez tényleg így lenne akkor nem döglenének meg ennyien.

Cukorbetegség fő kiváltó oka meg szerintem a helytelen táplálkozás, így, összességében. Bár erről lehet vitatkozni mert igazából senki sem tudja.

2009. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
0%

"Azt hiszed okosabb vagy egy egyetemi professzornál?"


Nem, de nálad nyilvánvalóan okosabb vagyok a témában. Az lehet hogy "Tanultad", de attólmég segghülye vagy ha azt hiszed hogy az édesítőszer rákot okoz. Ha te vagy az egyetemi professzor az meg egyenesen szégyen.


" Nem érted te hülye f@sz?? Nem tudsz olvasni? Leírtam az előbb. NEM tudják megállapítani egy daganat okát. "


Látod ez a hülyeség. Már réges-régen meg tudják állapítani, de még ha nem is... (gy.k. olvass tovább)


"Lehet hogy 1000 emberből egynek sem lesz baja se az édesítőszertől"

Nem lehet, hanem BIZTOS.

És itt nem arról van szó hogy én ezt vagy azt szeretem. Mégis mi a szar bajod lenne napi fél-1 gramm akármitől?


"Cukorbetegség fő kiváltó oka meg szerintem a helytelen táplálkozás, így, összességében." Nem, a cukorbetegség FŐ kiváltó oka a cukor, és ezt nem lehet besöpörni az asztal alá azzal hogy unblock az egész táplálkozás, mert az emberek 99%-a helytelen táplálkozik, mégsem 99%-uk cukorbeteg. Ezt is csak az idióta orvosok nem tudják felfogni már. lásd a fentebb belinkelt cikket. (amit nem én linkeltem, nem én találtam de maximálisan egyetértek vele)


És itt a lényeg: az édesítőszertől bizonyítottan semmi bajod nem lesz. Nincs 1 olyan ember se akiről azt lehetne mondani hogy akár csak a gyanúja is felmerült hogy édesítőszertől lett rákos. Viszont cukorbeteg rengeteg van. A kérdés az volt hogy melyik az egészségesebb. Mivel a cukorról tudjuk hogy KIFEJEZETTEN KÁROS, ezért egyértelműen az édesítőszer az egészségesebb. Sikerült megérteni amit írok?

2009. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:
jeszsus, akkor most melyik a jobb?
2009. okt. 11. 15:13
 34/59 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: a cukor


Előzőnek: Aki hülye haljon meg. Én befejeztem. Hála az égnek a mesterséges szelekció megoldja az életnek nevezett problémádat helyettem. Mindig a hülyék döglenek meg először és még nagy is rá az arcuk.

2009. okt. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
0%
pff. Még ezek után ha valaki azt mondja hogy cukor, akkor annak elég erős szövegértésbeli vagy felfogásbeli gondjai vannak. És igen, az élet megoldja a próblémát. Amikor a cukorbetegséged miatt majd a lábadat fogják amputálni én röhögni fogok rajtad. Egyet a cukrot ha ez kell neked b*szod.
2009. okt. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%

Te csak egy buta átlagember vagy átlagos IQval aki egyszer hallott valamit egy barátjától aki a sógora barátnőjének a pasijától hallotta és erre henceg egész éltében. Szánalmas.

Ha mégsem így lenne, kérlek indokold meg a saját szavaiddal, a cukorbetegség sejtbiológiai, anatómiai alapjait, hogy miként egyenes következménye a cukorfogyasztásnak. Köszi!

2009. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:

Tudod az a baj, hogy én lesz*rom hogyha oltogatsz. Neten, név, és arc nélkül könnyű valakit leoltani. De egy olyan vitában, amiben nincs igazad, nem fogsz győzni. A cukor ártalmas, azonban semmi szükség arra hogy a saját szavaimmal indokoljam meg. Miért is? Mert nálam okosabb emberek megtették: A 2-es típusú cukorbetegséget tartom fontosnak kiemelni, mivel az 1-es típusú cukorbetegségnek genetikai okai vannak. Néhány száz évvel ezelőttig nem létezett 2-es típusú cukorbetegség! A mai cukorbetegek több mint 90%-a 2-es típusú, és ez az arány nő.


Nem véletlen, hiszen mi az ami néhány száz éve még nem létezett? Izolált szénhidrátok.


A 2-es típusú diabetes oka az izolált szénhidrátok fogyasztása (cukor, fehér liszt stb.) a magas glikémiás indexük (GI) miatt. Minél magasabb a glikémiás indexe a szénhidrátnak, annál gyorsabban szívódik fel és jut a vérbe, és annál nagyobb inzulintermelésre serkenti a szervezetet.


A cukor, természetellenes formájánál fogva, miután megemészteni nem kell, azonnal felszívódik, ez a legmagasabb (100-as) glikémiás indexet jelenti.


Az éveken át tartósan magas inzulinszint, pontosabban étkezésenként egy-egy hatalmas inzulinhullám miatt a sejtek védekezni kezdenek a beléjük pumpált túl sok cukor ellen, és kialakul az inzulinrezisztencia, vagyis a sejtek ellenállnak az inzulin sejtfalnyitogató kísérleteinek. Ám mivel az agy érzékeli, hogy a vérben ott a sok cukor, utasítja a hasnyálmirigyet, hogy még több inzulint termeljen, a sejtek viszont egyre jobban ellenállnak. Egy ponton azonban a hasnyálmirigy feladja a küzdelmet, és a tartósan magas vércukor szint elkezdi "áldásos" hatását: vakság, lábamputáció, érelmeszesedés, infarktus és impotencia lesz a következménye.


A betegség kezdetén gyakori a tünetmentesség, a diabétesz tünetei csak lassan alakulnak ki, gyakran a különböző szövődmények megjelenése kapcsán diagnosztizálják a kórt. A betegség kezelése a kezdeti szakaszban életmódváltoztatással (diéta, helyes táplálkozás, sport, testsúlycsökkentés), majd vércukorcsökkentő, valamint az inzulin hatását növelő tablettás készítményekkel történik. A betegség későbbi szakaszában, mikor az inzulintermelés már kimerült, az 1-es típusú diabéteszhez hasonlóan szükségessé válik az inzulin adása.


Ám ezek mind csak tüneti kezelések, és az orvosok rendszerint nem hívják fel a figyelmet a betegség kialakulásának okára: a helytelen táplálkozás. Így legtöbb esetben a beteg állapota rosszabbodik, és halállal végződik. Ezért az orvosok - tévesen - gyógyíthatatlan betegségnek állítják ki a cukorbetegséget.


Sok helyen említik, hogy "a cukorbetegség szorosan összefügg az elhízással" - ami legalább akkora butaság, mintha azt mondanánk: "a tüdőrák szorosan összefügg a nikotintól sárga fogakkal" Ami persze igaz is... de azt a hangyányi tényt figyelmen kívül hagyják, hogy mindkettőt a dohányzás okozza.


Nem véletlenül elhízott a cukorbetegek 80%-a, mivel az elhízást is az izolált szénhidrátok okozzák a magas glikémiás indexük miatt. A betegség eleinte csak középkorú és idősebb embereknél alakult ki, de ma már a fiatalabbaknál is egyre gyakoribb.


A világon a 2-es típusú betegek száma drámaian növekszik (az összes cukorbeteg több, mint 90%-a a 2-es típusú betegségben szenved) a fejlett társadalmakban tapasztalható egészségtelen életmód és táplálkozási szokások miatt. Korábban ezt a diabétesz formát "enyhe" betegségnek tartották, mivel sokáig nem okoz panaszt, nem feltétlenül igényel inzulint. Ma már tudjuk, hogy ez nem igaz, a 2-es típusú cukorbetegség súlyos betegség. Súlyos, mivel mintegy 15-20 évvel lerövidíti a várható életkort, nagyon magas a szív- és érrendszeri betegségek gyakorisága és súlyossága. Egy 2-es típusú diabéteszes beteg olyan szív-érrendszeri veszélyeztetettségnek van kitéve, mint egy nem cukorbeteg, infarktuson átesett beteg.


Én ezt csak itt fedeztem fel, valaki belinkelte, de nagyjából leírja a lényeget, amit én -hozzáteszem e cikk ismerete nélkül- már szinte szórul-szóra leírtam.


Most akkor te indokold meg légyszíves, de anatómiai érvekkel alátámasztva hogy az édesítőszer mért okoz rákot.

2009. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:

ja és ezt nem én írtam, hanem az, aki ezt is: Százból száz orvos nem tudja, hogy a cukorbetegséget a cukor okozza: [link]


De én úgy vagyok vele igazából, hogy nem érdekel hog ki hisz nekem és ki nem, elvégre mindenkinek a maga joga eldönteni. De ami még ennél is fontosabb: nekem semmi érdekem nincs arra, hogy az édesítőszereket reklámozzam, ezért pénzt nem kapok, sőt, még közvetett haszna sincs a számomra. Ahogy a cukor ócsárlásából se profitálok semmilyen formában sem. Ezekután felmerül a kérdés, hogy miért jó nekem hogy idiótákkal vitatkozok. Hát semmiért, ezért részemről a vita lezárva. Ha nem tudod felfogni és továbbra is hajtogatod a kis butaságaidat, akkor SAJNÁLLAK. Egyed csak a cukrot, és majd találkozunk a lábamputációdon :) (vagy az én édesítőszertől rákban meghalt testem boncolásán. bár erre azért "kicsit" kisebb az esély)

2009. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
Én is lezártam a dolgot már csak azért mert idióta vagy hozzá hogy saját magad megindokold amit állítasz. Én megtettem, te nem voltál rá képes. Nem olvastam el amit bemásoltál mert engem semmilyen cikk nem érdekel, max. ami tudományos lapban jelenik meg, Bocsi:)
2009. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
jobb is ha lezárod mert rohadtul nem válaszoltál a kérdésemre :)
2009. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!