Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez normális? Esetleg anorexiás...

Ez normális? Esetleg anorexiás lennék? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Mostanában alig eszek valamit. Nagyon keveset és mikor azt a keveset is megeszem, iszonyatosan bűntudatom van.

13 éves vagyok és régebben nagyon sokat csúfoltak a súlyom miatt. Sosem voltam túlsúlyos, csak volt egy kis pocakom és fenekem, de alapvetően nem voltam kövér. Most sem vagyok az.

Ebben a félévben meg nem is nagyon csúfoltak és anyukámék is és az ismerősök mindig megdicsérik az alakomat, meg megkérdezik, hogy fogytam-e. Eddig kézilabdáztam és odafigyeltem arra, hogy mit eszek ráadásul rohamosan megnőttem. Az elmúlt két évben több mint 10 cm-t nőttem, így megnyúltam.

De még így is úgy érzem magam, mintha kövér lennék. Takargatom magam és nem szeretem az olyan ruhadarabokat, amelyek egy kicsit többet mutatnak pl. a karomból. Most viszont, hogy meleg van, kénytelen vagyok ujjatlanba járni suliba és rosszul érzem magam. Rengeteget csúfoltak, mára már nem cikiznek, békén hagynak és nem teszik szóvá azokat amiket eddig igen, de én mégsem látom magam szépnek. Sokan mondják, hogy gyönyörű szemeim vannak és hogy nagyon szép az arcom, meg az alkatom is pont jó, de én nem látom magam szépnek. Sokak vékonynak tartanak, én viszont nem látom magam annak.

Mostanában pedig egyre kevesebbet eszek. Egyszerűen nem bírok lenyelni semmit, mert csak arra tudok gondolni, hogy az hizlal és nem akarom még egyszer átélni azt, hogy csúfolnak és kinevetnek... De ma pl. csak egy kis rakott krumplit ettem, nagyon kicsit, mert tudom, hogy ennem kell valamit, mert ha nem eszek, annak súlyos következményei lehetnek, de azt is úgy ettem meg, hogy közben borzasztó bűntudatom volt. Nem megállom, hogy egyek, hanem nem kívánom a kaját és nem vagyok éhes. És persze a barátnőimnek is feltűnt ez és hogy nem eszek, ezért ma két falat kakaós csigát belém tömtek (szó szerint belenyomták a számba, csak hogy egyek valamit). Az anyukám is ki van készülve ettől. Hiába mondom neki, hogy nem "fogyókúra" hanem csak nem kérem.

Egy éve volt az első "párkapcsolatom", ami nagyon rosszul végződött. A fiú nagyon megbántott. A hátam mögött a legjobb barátnőmet ugyanazzal a szöveggel etette, meg is kérte, hogy járjanak, miközben VELEM JÁRT. Azóta nagyon kevés önbizalmam van és talán ez is rájátszik a dolgokra.

Mit csináljak? Talán anorexiás vagyok? Vagy csak szimplán hülye??? Segítsetek, kérlek! Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. máj. 16. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ha még nem is vagy anorexiás, de elég jó úton haladsz.

Testképzavarod van, azért látod magad kövérebbnek a valósnál.

Az, hogy bűntudatod van az evés miatt, ugyancsak nem jó jel.

Lehet, hogy segítséget kellene kérned, mert ezt nem biztos, hogy egyedül meg tudod oldani.

2013. máj. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ... Igen, gondoltam erre...
2013. máj. 16. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Na, most kéne gyermekpszichológushoz fordulni, amíg menthető vagy és aránylag az elején jársz ennek a problémának. Ezzel egyedül nem fogsz tudni megbirkózni.
2013. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Írj rám lehet h tok segíteni 13/ l
2014. máj. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!