Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleolit táplálkozás Crohn...

Paleolit táplálkozás Crohn betegség esetében tényleg segít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Crohn beteg vagyok, 26 éves.

Sajnos egyre rosszabbul vagyok, egyre gyengébbnek érzem magam, pánik rohamaim egyre gyakoribbak, inzulinrezisztenciám van...nem sorolom tovább még miket von magával ez a betegség, de kezdi ellehetetleníteni az életem. Próbáltam már sok mindent a javulás érdekében, de eddig semmi változás, gyógyszerekkel pedig nem szeretném magam tömni.

Olvastam, hogy a paleolit táplálkozás segíthet a javulásban, tünetmentességben.

Öt éve vegetáriánus vagyok, egészségesen étkeztem, próbáltam mozogni, ha volt erőm. Sajnos sosem szerettem a húsos, zsíros ételeket, akkor sem, amikor nem voltam vega. Negyedik napja a paleo szerint étkezem, de nagyon nehéz változtatni, olyat enni, ami nem esik jól.


Esetleg van valakinek tapasztalata e téren? Segített valakinek? Mennyi húst kellene ennem? Eddig kókuszzsírt és olíva olajat használtam, hosszútávon is jó ez vagy egy idő után állati eredetű zsírral is kellene főznöm?


Előre is köszönöm a válaszokat és tanácsokat!



2013. máj. 20. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

1. Igen, ha sajnos nem is 100%-ban, de gyógymód a Crohnra.


2. A paleo nem egyenlő a húsevéssel. Ha nem kívánod a húst, akkor is ehetsz sok-sok zöldséget kókuszzsíron párolva, kis tojással/hallal. Nem kell állandóan húst enni, nem erről szól a paleo!


3. Mindenképpen figyelj arra hogy mit kívánsz, nem pár napos kúrára készülsz ha ilyen betegségből kell meggyógyulnod! Ha nem vagy húsos, akkor ne erőltesd, vagy keverj bele kevés húst sok zöldségbe.. vannak ilyen tippek azoknak akik a zöldséget nem szeretik a fasírtba vágnak zöldeket, akik a húsokat nem szeretik azok a salátába egy kevés húst.. érdemes trükközni, ezernyi recept, elkészítési mód létezik.

2013. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nyomozni kell olyan orvos után, aki hisz benne, mert nagyon kevesen vannak. A Chron beteg amúgy is körülményes táplálkozása miatt nem javallt az azonnali átállás, de az amúgy sem, mivel könnyen besülhet az ember. Én megtettem, mázlim volt. Nem volt szerencsére emésztőrendszeri problémám, de egyik napról a másikra paleo lettem, és hát azért pár napig elég viccesen érzi magát az ember. Nem egészségesen kell valami hosszútávú stratégia, amit egy teljesen paleo párti orvos vagy dietetikus tud nyújtani, akinek már van tapasztalata ilyen betegek étrendjének figyelésében, tanácsolásában. A gyulladások miatt amúgy is folyamatosan figyelni kell, nehogy a kezdeti időszakban nagyobb gond legyen belőle! Egy biztos, a nem zöldség/gyümölcs/javalltmag alapú szénhidrátokat el kell felejteni teljesen!
2013. jún. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az állati zsírnak van életfenntartó szerepe, ezért nem volna rossz, ha nem is nagy mennyiségben, de azért használni sütéshez főzéshez. Pl. az A vitamin is sokkal jobban szeret ilyen zsírban felhasználódni, mint bármilyen más növényiben. A neten már sok recept fenn van, de a te esetedben azért kéne a korábban leírtam alapján paleopárti orvos felügyeletét a dologban. A chron miatt nem fogyasztott, de amúgy paleo kompatibilis alapanyagok később majd újra fogyaszthatóvá válnak, ha nagyjából gyógyult leszel. Maga a vegetariánizmus nem elég, hisz az nem szűri a gyulladásokat és az inzulinrezisztenciát okozó olyan szénhidrátokat, amik problémát okoznak nem csak chron-osnak, hanem sokmindeni másnak is.
2013. jún. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én is ilyen betegségben szenvedek. Igen megoldás lehet :) Hagyd el a tejet, fehérlisztet. A kókuszzsír az nagyon jó :) Ha nem szereted a húst nem muszáj magában enned, vegyítsd zöldséggel, szószokkal, az sokat segít :) Egyik napról a másikra nem ajánlatos átállni, de ha vega vagy nem lesz olyan nehéz :)

2014. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!