Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szoktassam vissza magam...

Hogy szoktassam vissza magam a rendszeres, egészséges táplálkozásra? Nagyon nem akar menni a dolog, pedig, ha így folytatom, nagy baj is lehet.

Figyelt kérdés

Nem szeretném részletezni, de ebben az évben nagyon sok mélypontom volt már. Eddig nagyon nehéz lelkileg ez az év, és ezt a szervezetem is megsínylette. Már 2x volt egy rövidebb időszak, amikor nem igazán tudtam enni, de nem féltem, mert ez akkor csak pár napig, max. 1,5-2 hétig tartott, aztán minden helyreállt.

Most viszont már több idő telt el így, és nem is érzem, hogy ennem kellene. Mármint eszek, nem erről van szó, de nem kívánok semmilyen ételt, mindent csak úgy letuszkolok a torkomon és összességében kb. negyedannyit eszek, mint régebben.


Minimális mozgás (séta, néha egy kis torna itthon) mellett lefogytam 5-6 kg-t csak azért, mert nem tudok enni. Ez persze nem is lenne rossz, egyébként is szerettem volna fogyni, de tudom, hogy így tönkreteszem a szervezetemet.

Tegnap is 2x ettem, de nem tudtam többször enni. :(


Hogyan szoktassam magam vissza a rendszeres, egészséges táplálkozásra? Milyen ételekkel próbálkozzak?

18/L


2013. máj. 22. 08:22
 1/5 A kérdező kommentje:

Év elején még 61 kg voltam, most 54-55 kg vagyok, és mindenki azt mondja, hogy sokat fogytam, vékony vagyok, és már ez is fusztrál. Az alakommal egyébként kezdek kibékülni így, hogy fogytam, szerintem jobb most az alakom, mint régen, de a környezetem nem érti meg.


Azért is kellene többet ennem, mert most elkezdtem rendszeresen tornázni is, mert szeretném ha feszesebb lenne a testem. 161 cm vagyok.

2013. máj. 22. 08:24
 2/5 anonim ***** válasza:

Keress fel egy pszichológust. Az ilyen ok nélküli étvágytalanságnak a hátterét is kezelni kell.

Csináltass az igényeidnek megfelelő étrendet egy dietetikussal. Sok ilyen oldal van. Mielőtt oda írnál, szedd össze, miket mennyit és mikor ettél az utóbbi napokban, mit ittál, mit, és mennyit mozogtál. Ez segítség lesz a dietetikus pontos válaszához.

Célozd meg, hogy ötször eszel keveset, előre eltervezett időben, és ehhez ragaszkodj, még ha csak egy falatnyi megy így le, akkor is.

Amit a Te állapotodban könnyebb megenni, az a hűvös folyékony és pépes ételféle. Ilyenekkel indíts.

Sok sikert!

2013. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Pszichológusnál ugyan nem voltam, de van egy ismerősöm, aki család és gyermekvédelmis, egy iskolában dolgozik, kamaszok problémáinak megoldásában segít, tanácsot ad stb. Vele beszélgettem én is, nagyon jó hatással volt rám, lelkileg már sokkal jobban vagyok, viszonylag kiegyensúlyozott és nyugodt vagyok, már csak az étkezésnek kéne visszaállnia.


Próbálom visszaszoktatni magam az 5 étkezésre, ma már 2x ettem, mondjuk nem sokat. De már az is haladás, hogy dél van és már 2x ettem, máskor egész nap ettem összesen 2x, ami szinte már koplalás volt.

Megpróbálom a pépes ételeket, hátha ezt jobban meg tudom enni. :)

2013. máj. 22. 11:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nálam ilyen időszakban jó visszaszoktatók voltak a gyümölcsök, nem tudom jóban vagy-e velük. De egy alma, egy banán és máris van benned valami. Nekem vannak ilyen szakaszaim, mikor így kezelem a stresszt, hogy nincs étvágyam, ha eszek akkor pedig bűntudatom van. Ezt házi módszerekkel átformáltam a fejemben pozitív dologgá: amikor étvágytalan vagyok igyekszek sokat inni, teákat, gyógyteákat és amennyi gyümölcsöt csak tudok megenni. Így méregtelenítek, ahelyett, hogy koplalnék. Én nagyon szeretem a paradicsomot mozzarellával, sokszor szokott ez lenni a vacsim vagy az ebédem, amikor pedig nincs kedvem enni, akkor próbálok olyanokat magamba erőltetni, amikre emlékszem, hogy szoktam szeretni.
2013. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A gyümölcsöket szeretem, azt szoktam is enni, de a gyomrom annyira összeszűkült, hogy egy almát nem tudok megenni egyszerre. Egy kisebb banán, vagy pár szem eper, és kifújtam. Persze, legalább annyi is van bennem!


Most én is azzal próbálkoztam, hogy olyan kajákat csináltam, amiket nagyon szeretek, hogy azt talán könnyebben meg tudom enni. Ilyen pl. a melegszenvdics, de nem jött be, azt sem igazán tudtam megenni, csak fél szelet kenyérből. Vagy a húsleves hétvégén, amit imádok, de egyszerűen abból is alig ettem valamit.

2013. máj. 22. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!