Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánom a nedves homokot?

Miért kívánom a nedves homokot?

Figyelt kérdés
8 hónapos kismama vagyok, és napok óta homokot akarok enni. Azt a nedves fajtát, aminek olyan jó illata van... A múltkor jártam régi lépcsőházban, és tudjátok, van ott egy jellegzetes, nedves, kissé dohos illat. Az is olyan jóóó volt. De most napok óta megőrülök a homokért...Már álmomban is homokot eszem. Mi lehet ez? A terhesség alatt lehet ilyen szélsőséges dolgokat megkívánni??? :D
2013. máj. 27. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet :D de inkább ne edd, csak szagolgasd ;)
2013. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A nagynéném anno a lócitromra gerjedt, ahol látott, odament szagolgatni :D
2013. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pica nevezetű étkezési zavarról van szó. Nem gyakori, de kismamákra jellemző. El fog múlni a szülés után.

Valószínűleg valamilyen ásványi anyagból van hiánya a szervezetednek, azért jelentkezik a vágy.

2013. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ááá,nem megyek szagolgatni sem, mert akkor tuti elcsábulnék, de nem szabad megenni. de olyan sokat gondolok rá...

remélem elmúlik. gondoltam rá én is, hogy ásványianyag hiány. gyerekkoromban marokszámra ettem a homokozóban, már akkor is szerettem. a régi lépcsőházszagot meg mindig is imádtam. de csak most van vágyam megenni gyerekkorom óta.

2013. máj. 27. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha megkóstolnád, tuti elmenne a kedved tőle. Nálunk homoktalaj van, nyáron kiszárad és fújja a szél, és a szánkba is belefújja néha. Nagyon idegesítő, ahogy roszog az ember foga alatt, hidd el.
2013. máj. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem változott a helyzet, sőt rosszabb lett...azon gondolkodom, veszek homokozóba való homokot és eszem abból. az steril nem? attól bajom nem lehet....
2013. jún. 11. 13:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert védekezni szeretnél az árvíz ellen.
2013. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:D hát mondasz valamit. a múltkor olvastam, hogy egy vagy két nő homokzsákot lopott.azon röhögtem, lehet én voltam alvajárva :D
2013. jún. 11. 14:37
 9/11 anonim válasza:
Velem is pontosan ez van , annyira kívánom a homokot, és én is szeretem a lépcsőház szagát. Jó kérdés miért lehet, szerintem ásványanyag hiány.
2013. okt. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
júliusban megszültem, azóta eszembe sem jutott a homok :)
2013. nov. 1. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!