Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vérvételen kiderült, hogy...

Vérvételen kiderült, hogy vashiányom van. A referencia 10,7-32,2 helyett, csak 8,3. Ez mennyire komoly vashiány?

Figyelt kérdés

2013. máj. 30. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt egy doki tudná megmondani a kórlap alapján. Számít több minden is. Kor, nem, egyéb értékek stb...
2013. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sztem semmennyire.

nekem is vashianyom lett,egy hetig nem ettem húst csak salatat,és utana mentem vérvételre.egyél vastartalmú ételeket.

2013. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

valóban nem és kor függő,a menstruáló nőknél általában alacsonyabb a vas érték,de ezt bele szokták számítani a referencia értékekbe, ezért van ez a nagy különbség(10-32). A Te értéked kevés,nem nagyon,de figyelj oda étkezésre. A következők tartalmaznak sok vasat:

sóska, ribiszke, retek, mák, dió, mogyoró, kakaó, vargánya és a csipkebogyó, valamint a vörös húsok, bárány-, nyúl-, libahús, máj.

Egyél valamelyiket minden nap,egy idő(kb.3 hónap)múlva meg kéne ismételni a vizsgálatot és ha akkor is alacsony kénytelen leszel vasat is szedni.

2013. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok gabona, kevés hús?
2013. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
20 éves, nő vagyok. Igen tudom, valóban kevés húst eszek és elég egyoldalú a táplálkozásom, de szeretném minél hamarabb rendbehozni, mert emiatt elkezdett hullani a hajam.
2013. máj. 30. 11:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Piac -> hús és zöldségek, belsőségek. Ezeket nevezhetjük nyugodt lelkiismerettel ételeknek, élelmiszereknek :)
2013. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
nekem 2,1 volt és még mindig élek... :) szóval ne ijedj meg, de azért járj utána hogy mi okozza!
2013. jún. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. jún. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Még régen írtam hogy nekem ugye 2,1 volt.

Hiába szedtem a vastablettákat, hiába zabáltam magam tele vasban gazdag kajákkal, nem lett jobb és csak rosszul lettem.

Természetgyógyásznál jártam végül (nem csípem az ilyesmi gyógymódokat, de...) aki azt mondta, felszíni tünet nélküli gluténérzékenység váljta ki a vashiányt nálam, ezért hiába eszek több vasat, nem tud felszívódni. Üsse kő, megpróbálok liszt nélkül élni - gondoltam. 2-3 hónap múlva 4-es értékig felugrott a vasam, azóta stabilan 9-es érték körül van úgy, hogy nem szigorú diétát tartok, csak a tésztákat és a péksüteményeket/kenyeret váltottam le gluténmentesre és semmi vaspótló hülyeséget nem kell szednem mellé!

Szóval egy próbát megér!

2015. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!